ZVonline.sk, moduly SHMÚ, AccuWeather.com | 31.12.2018

Počasie vo Zvolene: Aj naďalej bude sychravo, očakávame i sneženie a tvorbu poľadovice

Príchod nového roka so sebou prinesie výraznejšiu zmenu v počasí. Už od utorka pocítime menšie ochladenie a denné, ale aj nočné teploty budú postupne stále klesať. V druhej polovici týždňa sa k ochladeniu navyše pridajú aj početné snehové prehánky.

Pondelok (31.12.) bude vo Zvolene prevažne jasný. Počas ranných hodín a od podvečera si treba dať pozor na výskyt poľadovice, kvôli ktorej Slovenský hydrometeorologický ústav vydal i výstrahu prvého stupňa. Teploty sa budú pohybovať v rozmedzí od ranných -1 do popoludňajších plus päť stupňov.

Utorok (1.1.) má byť veľká oblačnosť a k večeru i dážď. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom poklesne, a to na najviac na plus tri stupne. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať v rozmedzí od -3 až do -5 stupňov Celzia a ráno treba opäť počítať aj s  ojedinelou tvorbou poľadovice, kvôli ktorej je vydaná i výstraha prvého stupňa.

Streda (2.1.) bude v znamení zamračenej oblohy, počas celého dňa majú pretrvávať i snehové prehánky. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných plus jeden až do popoludňajších troch stupňov Celzia nad nulou.

Štvrtok (3.1.) prinesie opäť mnoho oblačnosti a tiež aj sneženie. Teplota vzduchu cez deň sa má pohybovať okolo mínus dva stupne Celzia.

Piatok (4.1.) má priniesť oblačnú až zamračenú oblohu. Ranná teplota vzduchu bude na úrovni okolo -6 stupňov a najvyššia denná teplota sa bude pohybovať okolo mínus štyri stupne.

Sobota (5.1.) má byť oblačná, pričom počas celého dňa nás bude sprevádzať aj sneženie. Najvyššia denná teplota vzduchu sa bude pohybovať približne na úrovni okolo nuly.

Nedeľa (6.1.) bude polooblačná. K večeru očakávame aj slabé snehové prehánky, ktoré by mali pretrvávať i počas noci z nedele na pondelok. Teploty vzduchu budú od ranných -2 až do popoludňajšieho jedného stupňa Celzia nad nulou.