Denné teploty vzduchu dosahujúce tropickú tridsiatku? Hoci meteorológovia avizujú ďalšie teplé dni, v najbližšom týždni už možno počítať najviac s dvadsiatimi piatimi stupňami. Napokon v sobotu, 23. septembra už oficiálne aj tak začína jeseň.

Pondelok (18.9.) bude pretrvávať takmer jasná, respektíve polooblačná obloha. Ranná teplota vzduchu sa má pohybovať v rozmedzí 13 až 15 stupňov Celzia. Denná teplota dosiahne úroveň 25 stupňov.

Utorok (19.9.) nás má sprevádzať zamračená obloha, pričom k večeru nie je vylúčená už iba malá oblačnosť. Čo sa týka teplôt, na ráno meteorológovia avizujú 18 stupňov. Najvyššia denná teplota v porovnaní s pondelkom mierne klesne, a to na 23 stupňov Celzia.

Streda (20.9.) prinesie polojasnú oblohu. Ranná teplota vzduchu sa má pohybovať na úrovni okolo 15 stupňov, v poobedňajších hodinách nám teplomer ukáže 24 stupňov Celzia.

Štvrtok (21.9.) má byť spočiatku oblačný, v druhej polovici dňa by mala pretrvávať takmer jasná obloha. Zrána zároveň treba počítať i so slabšími dažďovými prehánkami. Denná teplota vzduchu sa vyšplhá na 23 stupňov.

Piatok (22.9.) sa bude niesť v znamení polooblačnej oblohy, avšak s tým, že od podvečera by nás mala sprevádzať zamračená obloha. Vo večerných hodinách možno podľa meteorológov očakávať aj intenzívne dažde. Teploty vzduchu sa majú pohybovať od ranných sedemnástich až do popoludňajších dvadsiatich piatich stupňov.

Sobota (23.9.) prinesie nielen množstvo oblačnosti, ale aj dažďa, s ktorým treba počítať i počas noci zo soboty na nedeľu. Denná teplota vzduchu vystúpi na 24 stupňov Celzia.

Nedeľa (24.9.) zostane zamračená. K slovu sa navyše opäť dostanú i početné dažďové zrážky. Čo sa týka teplôt, v ranných hodinách nám teplomer ukáže 16 stupňov. Popoludní by sme na ňom mali zaznamenať najviac 25 stupňov.