Volejbal

Sobotňajšie dvojzápasy jednoznačne ukázali formu tímov a potvrdili aktuálne umiestnenie v tabuľke. Na domácej palubovke sa zvolenským priaznivcom predstavil tím MVK Zvolen a počas zápasu sa hráči príliš neunavili.  Líder len potvrdil svoje kvality a „preválcoval“ hráčov Hliníka n/Hronom. Zverenci trénera Milana Beskydiara si plnili veľmi dobre defenzívne aj ofenzívne úlohy a zaslúžene si pripísali na konto ďalšie tri body.

Stretnutia trvali 60 a 60 minút a pred 50 divákmi ich rozhodovali Kubáň s Banášom. MVK Zvolen – Hliník n/Hronom 3:0 (21, 14, 19) a 3:0 (11, 18, 19).

Konkurenčný tím VPH Zvolen stratil v Žiline druhú pozíciu v tabuľke. Zvolenčania nemali ľahkú úlohu a proti súperovi odohrali dva vyrovnané zápasy, aj keď konečný výsledok to nenaznačuje. Hostia aj napriek tomu, že mali k dispozícii setbol zápas prehrali. Rozhodovalo sa na konci setov a šťastnejší boli napokon volejbalisti Žiliny.

Stretnutia trvali 64 a 86 minút a pred 60 divákmi ich rozhodovali Kubáň s Banášom. Žilina – VPH Zvolen 3:1 (16, –23, 18, 25) a 3:1 (–23, 25, 23, 19)VPH: Faško, Puškár, Havran, Michalec, Kašša, Lupták (Veľký).

2.futbalová liga skupina Východ pokračovala 17.kolom

Tentokrát sa futbalisti MFK Zvolen z víťazstva  netešili. Premožiteľom bol šiesty tím tabuľky, Bardejov. Pred 650 divákmi sa domáci hráči predviedli vo výbornom svetle a zaslúžene vyhrali. Zvolenčania síce „ponúkli“ súperovi dva góly. Jeden padol z penalty po faule hosťujúceho hráča Vreštiaka a druhý vlastný gól Vrbiniaka, celkovo tretí definitívne rozhodol. Zverenci trénera Milana Albrechta majú šancu na reparát pred domácim publikom v nasledujúcom kole, kedy privítajú tím z konca tabuľky, Humenné. Na čele tabuľky stále ostáva Dolná Ždaňa s dvojbodovým náskokom pred Ružinou. Zvolenčania si držia solídne deviate miesto. Zápas skončil výsledkom Bardejov – MFK  Zvolen 3:0 ( 1:0).