ZVonline.sk, KRPZ | 12.3.2020

Po útoku kovovou tyčou sú obvinení útočník aj zranený

V priebehu minulého týždňa polícia informovala o prípade z Banskej Štiavnice, kde 40-ročný Banskobystričan napadol 33-ročného Zvolenčana kovovou tyčou.  Ku skutku došlo v ranných hodinách, kde útočník  opakovane zasiahol  kovovou tyčou do oblasti hlavy 33-ročného Zvolenčana.

Obaja muži majú za sebou kriminálnu minulosť. Zvolenčan počas útoku vyzýval útočníka, aby s konaním prestal a snažil sa ujsť. Hneď ako vybehol z domu, smeroval  k oddeleniu polície v Banskej Štiavnici, ktoré bolo neďaleko miesta činu.

„Hneď ako policajt zbadal muža pred oddelením, vybehol mužovi von na pomoc. Následne na to zadržali policajti aj podozrivého muža. Zranenému 33-ročnému Zvolenčanovi privolali rýchlu zdravotnú pomoc,“ informovala polícia. Vyšetrovateľ už obvinil  40-ročného útočníka z Banskej Bystrice zo zločinu ublíženia na zdraví v štádiu pokusu a z prečinu výtržníctva. Polícia ho súčasne stíha aj za iné trestné činy a priestupky.

Bez trestu nezostal ani Zvolenčan

Zvolenčana, ktorého útočník napadol, vyšetrovateľ v Banskej Bystrici obvinil zo zločinu podvodu. „Ešte v minulom roku podvodným spôsobom preberal peniaze od poškodeného invalidného dôchodcu, čím ho uviedol do omylu a spôsobil mu škodu viac ako 3900 eur,“ informovala polícia.

V januári  po ňom vyhlásila polícia pátranie, pretože sa zdržiaval na neznámej adrese a na predvolanie vyšetrovateľa nereagoval, ani po telefonickom kontakte sa na výsluch nedostavil. Polícii sa ho podarilo zadržať až potom, ako ho po útoku hospitalizovali v nemocnici.  Vyšetrovateľ už spracoval aj podnet na jeho vzatie do väzby. „Sudca rozhodol, že bude stíhaný väzobne,“ informovala polícia.