ZVonline (Ivan Golembiovský, il. foto:autor) | 7.3.2012

Po skvelom výkone zaslúžené víťazstvo HKm

V prvom kole play-off nastúpili naši hráči na skalickom ľade proti najproduktívnejšiemu tímu súťaže. Od začiatku nastúpili Zvolenčania do zápasu bez rešpektu a aktívnou hrou nedovolili favorizovanej Skalici dostať sa do výraznejšieho tlaku. HKm tak zaslúžene zvíťazilo a vedie v sérii 1:0. Druhý zápas sa odohrá už zajtra o 18:00 opäť v Skalici. 

HK 36 Skalica – HKm Zvolen 3:4 (1:3, 1:1, 1:0)

Góly: 5. Lušnak (Višnovsky, Klejna), 26. Školiak (Pálffy), 51. Kutálek (Holovič, Konečný) – 7. Puliš (Čurila), 12. Otčenáš (Jurík, Juraško), 14. Otčenáš (Slovák, Jurík), 38. Brabenec (Ďaloga)

Zápas sledovalo 2688 divákov.

HK 36 Skalica: Lakosil – Vyrúbalík, Pojkar, Kloz, Jankovič, Křetinský, Gula – Pálffy, Školiak, Hruška – Klejna, Lušňák, Višňovský – Kutálek, Holovič, Konečný – Lantoš.

HKm Zvolen: Trenčan – Ďaloga, Jindra, Hraško, Juraško, Vantroba, Ťavoda, Zošiak, Šiška – Puliš, Brabenec, Čurilla – Slovák, L. Jurík, Otčenáš – Zuzin, M. Jurík, Síkela – Méry, Fekiač, Ďaloga.

Prvá tretina patrila jednoznačne našim hráčom. Po úvodnej oťukávačke prišlo vylúčenie Juraška, čo v piatej minúte Skaličan Patrik Lušňák využil na úvodný gól stretnutia. Ešte v tej istej minúte však prišlo vylúčenie domáceho Hrušku, ktoré potrestal Radovan Puliš. Nasledujúce šance Skaličania nedokázali premeniť a brzdu ich snahe dalo vylúčenie Žigmunda Pálffyho v 12. minúte. Len deväť sekúnd trvalo Zvolenčanom na využitie presilovky. Zaslúžil sa o to pohotovou strelou Ondrej Otčenáš. HKm sa dostalo do vedenia a hralo pri chuti. V 14. minúte po nádhernej prihrávke Mareka Slováka pridal Ondrej Otčenáš ďalší gól. Tlak Skalice spoľahlivo brzdil Adam Trenčan a tak prvá tretina skončila jednoznačným výsledkom pre Zvolen.

Zvolen vstúpil do druhej tretiny aktívne, čím účinne ničil snahu domácich dostať sa na koňa. V 26. minúte si šiel sadnúť na trestnú lavicu domáci Rastislav Konečný, čo však nezabránilo predviesť Pálffymu nádherný prienik a jeho prihrávku spoza bránky premenil René Školiak. Zvolenčanom sa zvyšok presilovky nepodarilo využiť. Skaličania boli po góle pri chuti, ale obrana HKm a skvelý Trenčan v bráne nepripúšťali vyrovnanie. V 29. minúte sa Klejnovi takmer podarilo zasunúť puk do bránky hostí, rozhodca Baluška však po konzultácii s videorozhodcom schladil nádej domácich. Nasledovala presilovka domácich, v ktorej ukázal niekoľko parádičiek Pálffy, gól však z nich nepadol. Hra sa prelievala zo strany na stranu, výraznejšie momenty však chýbali. V 37. minúte prišla presilovka hostí, v ktorej sa podarilo Zvolenu zvýšiť na rozdiel dvoch gólov po tom čo Lakosil nezachytil tečovaný puk. Autorom gólu bol Kamil Brabenec.

Aj do poslednej tretiny nastúpili Zvolenčania výborne. Výborným napádaním od útočného pásma domácich marilo ich snahu o vyrovnanie. Skalici sa však podarilo dostať do tlaku a hlavne vďaka výbornému Pálffymu až príliš často ohrozovali Trenčanovu svätyňu. V 49. minúte sa takmer podaril hetrik Otčenášovi. V 51. minúte priniesol tlak Skalice ovocie zásluhou Tibora Kutáleka. V 52. minúte nepremenil samostatný nájazd Brabenec. Zvolen sa naďalej snažil útočiť, čím bránili domácim vytvoriť si súvislý tlak. Akcie domácich zas spoľahlivo likvidoval výborný Trenčan. Minútu pred koncom si domáci zobrali oddychový čas a Lakosil zostal na striedačke. Posledná minúta sa natiahla aj oddychovým časom hostí, ale Skalici sa nakoniec nepodarilo vyrovnať.