ZVonline.sk, moduly SHMÚ, wetter.com (il. foto: archív ZVo.) | 17.3.2013

Po chladnom víkende nás čaká oteplenie

Po chladnom a vetristom, no slnečnom víkende nás privíta nový pracovný týždeň čerstvou nádielkou snehu. Dobrou správou však je, že tá sa pravdepodobne dlho neudrží, pretože teplota vzduchu sa bude do konca týždňa šplhať až k +8 stupňom Celzia. Týždeň však bude bohatý na zrážky, takže si pre istotu nezabudnite pribaliť dáždnik.

BBO_5725

Jar sa bude musieť o svoju nadvládu nad zimou pobiť ešte aj tento týždeň.

V pondelok podľa predpovedí meteorológov očakávame celodenné sneženie, postupne sa bude vplyvom stúpania teploty vzduchu sneh meniť na dážď. Najnižšie ranné teploty klesnú na -3 stupne Celzia, denné teploty sa budú pohybovať v rozmedzí do +2 stupňov Celzia.

Utorok bude upršaný, očakávame celodenný dážď slabej až strednej intenzity. Podvečer by mal ustať, no v noci očakávame výskyt hmly a riziko tvorenia námrazy, pretože teplota vzduchu klesne na -2 stupne Celzia. Najvyššia denná teplota dosiahne +6 stupňov Celzia.

Streda by mala najteplejším dňom tohto pracovného týždňa. Najvyššia denná teplota má dosiahnuť +8 stupňov, nočná teplota klesne na -1 stupeň Celzia. Cez deň bude polooblačno a večer sa pravdepodobne opäť rozprší.

Vo štvrtok si znova užijeme dažďových prehánok, a to najmä doobeda. Denná teplota vystúpi opäť až na +8 stupňov, najnižšia nočná teplota bude okolo 0 stupňov Celzia.

V piatok ráno jazdite opatrne, bude sa tvoriť hmla spojená s námrazou. Cez deň bude obloha zamračená, postupne bude oblačnosť ubúdať. Nočné teploty klesnú na -2 stupne Celzia, najvyššia denná teplota dosiahne +5 stupňov Celzia.