Môťovská priehrada aj tento rok ožije tradičným podujatím Deň sídliska Sekier. Jubilejný piaty ročník športového dňa v areáli priehrady sa uskutoční už túto sobotu, 10. augusta.

Celé podujatie odštartuje o 9-tej hodine zahájením turnaja Aqua Beach Open v plážovom volejbale. Súťažiť budú dvojice, pričom v každej dvojici musí byť prítomná aspoň jedna žena. Kapacita turnaja je maximálne pätnásť súťažných dvojíc. Tí najlepší získajú pamätné poháre, prekvapenie od mesta Zvolen, permanentku od Aqua Beach Orlík a mnohé ďalšie vecné ceny.

Okolo 10-tej hodiny bude zahájený aj beh okolo vodnej nádrže Môťová. Bežci budú celkovo rozdelení do siedmich kategórií, pričom každý z nich absolvuje trať s celkovou dĺžkou 7 700 metrov a prevýšením 149 metrov. Štart a cieľ bude pri Športovom areáli Orlík. Po odbehnutí prvých štyroch kilometroch budú môcť zúčastnení využiť i osviežovaciu stanicu.

Vyhlásenie víťazov sa uskutoční krátko pred obedom, a to približne okolo pol jedenástej. Výsledky budú dostupné aj online na nasledujúcej webovej stránke. Vyhodnotenie volejbalového turnaja by malo byť v poobedňajších hodinách, konkrétne okolo 16-tej hodiny.