Pod záštitou Zväzu plutvového plávania Slovenska sa dňa 8.3.2015 v krytej plavárni Aquasport Šaľa konalo prvé kolo Ligy mládeže 2015. V pozitívne nabitej atmosfére sa plavcom najprv prihovoril Patrik Ščasný za Zväz plutvového plávania a potom aj primátor mesta Šaľa Jozef Belický. Po ukážkovom štarte, ktorý predviedol Michal Idešic za meranie síl a zápolenie 163 plavcov v rámci fair play mohlo začať.

Prvé vytúžené úspechy

lucia oklepkova 2
Lucia Oklepková na 1. mieste.

Najväčšie očakávania mali z pretekov najmenší z kategórie F. Chlapci sa o umiestnenia pekne rozdelili a tak si každý odnášal z pretekov svoj vlastný úspech – Daniel Ivko dva tretie miesta za disciplíny 50PP a 100BF, Horoš Samko – druhé miesto v disciplíne 100BF a tretie miesto v disciplíne 15 RP, na najmladšieho Oklepka Jurka výhry ešte len čakajú, napriek tomu však pre klub vyplával cenné body.

Medzi dievčatami sa v kategórii F vyznamenala najmä Oklepková Lucka, ktorá sa so svojimi troma zlatými medailami z disciplín 50PP, 15RP a 100BF stala najúspešnejšou plavkyňou pretekov. Svoju historicky prvú medailu si vyplávala aj Kučerová Terezka, ktorá skončila na krásnom treťom mieste v disciplíne 100BF.

Silná konkurencia a vydreté víťazstvá

V kategóriách E a D sa už prejavila silná konkurencia a ukázalo sa aj to, kto ako tvrdo na sebe pracoval. Kategóriu E zachraňovali dvaja medailisti – Janešík Tomáš (dva bronzové umiestnenia na 15RP a 200PP) a Paprčková Darinka (strieborná na 200PP).

Kategóriu D už klasicky hájil Pribylina Jožko, ktorý vyplával tri bronzové medaile z disciplín 50PP, 200PP a 100BF. Ešte jeden bronz pridala Sekerešová Andrejka z disciplíny 50PP.

Najstaršie kategórie

Asi najväčšiu smolu pretekov sme zaznamenali vo vyšších kategóriách. Veľa plavcov sa pre chorobu nemohlo zúčastniť. Za kategóriu C najlepšie plávala Šimiaková Mirka, medailové priečky jej však tesne ušli. V ostatných kategóriách dominovali chlapci. Dvakrát bronzovo sa za kategóriu B umiestnil Sarvaš Patrik v disciplínach 400PP a 100 BF. V kategórii A sa opäť medaile delili. Dve strieborné priečky obsadil Žigmund Peter (50RP a 100BF), striebro pridal aj Žlnka Peter (400PP) a dve bronzové umiestnenia vyplával Kmeťko Andrej (50RP a 400PP).

Štafetové umiestnenia

Kondíciu a spoluprácu plavcov preverili aj preteky štafiet. Najlepšie, zlaté, umiestnenie vyplávala štafeta kategórie F v zložení Oklepková Lucka, Kučerová Terezka, Daniel Ivko a Horoš Samko. Striebro priniesla štafeta kategórie B, ktoré tvorili Kušík Timon, Odorová Beáta, Sarvaš Matej a Sarvaš Patrik. V ostatných kategóriách sa štafety umiestnili na bronzových priečkach. Za kategóriu E to bola štafeta v zložení Janšík Tomáš, Janšta Jakub, Zeliezková Sárka a Paprčková Darinka, za kategóriu D plávali Sekerešová Andrejka, Oklepková Katka, Stratil Alex a Pribylina Jožko a v kategórii C to bola štafeta v zložení Šimiaková Mirka, Hrbáľová Esterka, Almásiová Natálka a Sarvašová Katka.

V celkovom hodnotení po prvom kole skončilo KŠP Calypso na treťom mieste za vedúcou Caretou Zvolen a Oceánom Bratislava. Všetkým plavcom k ich úspechom gratulujeme, ďakujeme organizátorom za skvelú atmosféru počas pretekov a tešíme sa na stretnutie na druhom kole v Žiline.