Tretie kolo Ligy mládeže v PP, RP a BF hostila v sobotu, 10. októbra 2015, bratislavská Iuventa. Sto plavcov si zmeralo svoje sily v individuálnych aj štafetových disciplínach a domov nieslo vzácne trofeje. Klub športového potápania Calypso reprezentovalo 28 plavcov v kategóriách E0, E, D a C.

Chýbali starší

vitaz Simiakova  Calypso ZvolenVzhľadom na náročné časové a stiesnené priestorové podmienky, v ktorých klub trénuje, sme na týchto pretekoch pocítili absenciu najmä starších plavcov. Z dievčat zastupovali kategóriu C len Barborka Martinská a Mirka Šimiaková, ktorá domov priniesla dva krát zlato z disciplíny 50PP a 200PP a striebro z disciplíny 50BF. U chlapcov to bolo ešte horšie, v tejto kategórii sme mali len jedného plavca, Mareka Výboha, ktorý v disciplíne 200PP vyplával bronzové umiestnenie.

Ani v kategórii D to nebolo „to pravé orechové“. Za chlapcov si ako jediný vybojoval umiestnenia len Jožko Pribylina a to zlato na 200BF a striebro na 100PP. Z dievčat získala striebro na 25RP a bronz na 100PP Andrejka Sekerešová a bronz na 25RP pridala aj Katka Oklepková.

Sila mladých nádejí

Žiaľ rovnako slabý stav sa dá konštatovať aj u kategórie E, hoci pretekárov bolo pomerne dosť. Chýbala kondička a dôkladný tréning na bazéne. Polovička dráhy na plavárni v Banskej Bystrici celý bazén jednoducho nemôže nahradiť. Z kategórie E sa preto umiestnil len jeden plavec a to Tomáš Janešík, ktorý bol zlatý na 15/10RP aj na 200PP.

z lava Novikmec, Balkovsky, Bazala, vsetci CalypsoNajlepšie sa teda darilo našim najmladším plavcom v kategórii E0. Hneď v prvej disciplíne, 15/10RP, stáli na stupni víťazov tri oranžové tričká – bronzový Filipko Bazala, strieborný Miško Novikmec a zlatý Vilko Balkovský. Chlapci sa pokúsili zopakovať tento stav aj v ďalšej disciplíne a to 50BF, na priečky sa však postavili už len dvaja. Striebro si odniesol Hugo Gál a zlato opäť Vilko Balkovský. Vilko si nakoniec vybojoval ešte jedno umiestnenie a to striebro z disciplíny 200PP. Z dievčat sa v tejto kategórii umiestnila len Lucka Oklepková, ktorá domov priniesla jedno striebro z disciplíny 15/10RP a dva bronzy z disciplín 50BF a 200BF.

Štafetová žatva

Pre nedostatok plavcov sme nedokázali postaviť zmiešanú štafetu v kategórii C a preto klub hájili len štafety kategórie D, E a E0. „Déčkarská“ štafeta v zložení Sekerešová, Stratil, Oklepková, Pribylina skončila vo svojej kategórii druhá, rovnako ako štafeta kategórie E v zložení Ďurík, Zeliesková, Brindová, Janešík. V kategórii E0 plávali dve naše štafety. Prvé miesto obsadili Balkovský, Horoš, Novikmec, Oklepková a priečku hneď za nimi Tomášová, Kučerová, Bazala a Gál.

Záverom…

Po celkom súčte bodov KŠP Calypso obsadilo druhú priečku za vedúcim Oceánom Bratislava, na ktorý stratilo len 6 bodov. Veľkú vďaku vyslovujeme všetkým plavcom, ktorí sa aj napriek neskutočne ťažkým tréningovým podmienkam na pretekoch zúčastnili a bojovali zo všetkých síl, aj keď to mnohokrát na medaily nestačilo. Želáme skoré uzdravenie aj tým, ktorí sa pre chorobu nemohli zúčastniť. Tiež želáme všetkým plavcom aj trénerom veľa trpezlivosti do ďalších tréningov aj napriek podmienkam, ktoré im uberajú chuť aj silu. Nakoniec dúfame, že najmä tí, ktorí sa pre časové alebo finančné problémy nemôžu v súčasnosti tréningov zúčastňovať, sa k nám v budúcnosti snáď opäť vrátia. Aktívnym plavcom želáme všetko dobré a držíme palce na záverečnom kole Ligy mládeže, ktoré sa uskutoční 14. novembra 2015 v Banskej Bystrici.