Počas 71. divadelnej sezóny sa Divadlo Jozefa Gregora Tajovského vo Zvolene spolu so svojimi divákmi vydá na dobrodružnú cestu naprieč časom i priestorom. Novými premiérami priblíži autorov z krajín Vyšehradskej štvorky vrátane samotného Slovenska. V programe budú mať opäť miesto aj rôzne podujatia.

Októbrová obnovená premiéra autorskej hry Kataríny Mišíkovej Hitzingerovej  Na konci… zavedie divákov do doby, v ktorej žil, tvoril a miloval patrón divadla Jozef Gregor Tajovský.

Divadlo mu vzdáva hold pri príležitosti 145. výročia od narodenia. Významnú osobnosť pripomína aj výstava Divadelného ústavu Bratislava vo vstupných priestoroch divadla. Predvianočné obdobie otvorí premiéra Pom Pomove rozprávky. Fantazijné príbehy maďarského autora sršia fantáziou.

Deti sa spolu s dievčatkom Babuľou zoznámia s Pom Pomom neustále meniacim svoju podobu, s vtákom Artúrom Buchtom, s neposednou Skočpružinou, s Gumovacím pavúkom a mnohými ďalšími postavičkami, pričom niektoré z nich budú vytvorené ako unikátne bábky. Premiéra dobrodružnej rozprávky v réžii Petra Palika bude v nedeľu 1. decembra a po skončení budú pre deti pripravené tvorivé dielne.

Experimentálnou a novátorskou premiérou bude vo februári inscenácia podľa princípov imerzívneho divadla. Spojí putovanie divákov málo známymi miestami divadla s flexibilným objavovaním divadelného príbehu, ktorý sa bude na etapy odohrávať v jednotlivých priestoroch. Inscenáciu na základe autorského scenára na mieru divadla pripravuje český realizačný tím na čele s režisérom Ivom Kristiánom Kubákom. Prvá premiéra roku 2020 priblíži svojimi témami aj význam začínajúceho Roku slovenského divadla 2020.

V apríli ožije divadelné Štúdio drsným príbehom hry poľskej autorky Doroty Maslowskej Dvaja úbohí Rumuni hovoriaci po poľsky. V réžii Ľuboslava Majeru sa na scénu dostane autentická súčasná výpoveď na témy predsudkov, násilia, hraníc a straty každodenných istôt.

Celoslovensky sa bude rok 2020 oslavovať ako Rok slovenského divadla. Storočnicu slovenského profesionálneho divadla zaznamená DJGT viacerými spôsobmi. Dotkne sa jej aj zámocká premiéra v réžii Svetozára Sprušanského, ktorá otvorí 47. ročník Medzinárodného letného divadelného festivalu Zámocké hry zvolenské. Inscenáciu vytvorenú z diela klasika slovenského divadla Ferka Urbánka obohatia piesne na ľudové motívy a originálne tance nášho regiónu.

Počas 71. sezóny budú pripravené tiež divácky hojne navštevované podujatia ako novembrová Noc divadiel, koncoročný Motýlí záver roka, marcový Svetový deň divadla či prvomájový Deň otvorených dverí. Počas celej sezóny môžu diváci opäť hlasovať v diváckej ankete Motýľ a rozhodnúť tak o mene najpopulárnejšej herečky, herca, inscenácie.