Z piatka 20. marca na sobotu 21. marca budú musieť niektorí Zvolenčania strpieť chladnejšiu domácnosť. Odstavené bude teplo i teplá voda. Ide o nevyhnutné opatrenie, bez ktorého by mohli v budúcnosti nastať problémy v zásobovaní teplom po celom meste.

Pôvodne bol výpadok naplánovaný na dva pracovné dni počas budúceho týždňa. Podľa primátorky Lenky Balkovičovej je však takýto dlhý čas kvôli situácii okolo koronavírusu neprijateľný: „Práve teraz potrebujú Zvolenčania dostatočné množstvo teplej vody – napríklad na dôkladné umývanie rúk. Rovnako nemôžeme ľudí vystaviť riziku možného prechladnutia, najmä ak je na budúci týždeň ohlásený pokles teplôt.“

O situácii rokoval aj Krízový štáb mesta Zvolen, ktorý odporučil presunúť odstávku na tento týždeň, kedy sú teploty prijateľnejšie. „Som rada, že výrobca aj dodávateľ tepla akceptovali našu požiadavku, rozhodli sa dokonca práce uskutočniť počas jedinej noci – z piatka na sobotu,“ uviedla ďalej Balkovičová.

Dodávka tepla a teplej vody by tak mala byť prerušená v piatok večer o 21.00 hod. S jej obnovením sa počíta najneskôr v soboru napoludnie. Týkať sa bude sídlisk Balkán, Západ – Tepličky a tiež niektorých ulíc v centre mesta (zoznam ulíc nájdete v ozname na internetovej stránke mesta Zvolen).