To, že aj slovenské pivo vie s prehľadom konkurovať nielen českému ale aj európskemu, sa opätovne potvrdilo na XXII. ročníku medzinárodného festivalu v českom Tábore. Banskobystrický pivovar a. s., výrobca piva značky Urpiner, získal prvý februárový týždeň na tomto najväčšom stredoeurópskom festivale piva až 4 ocenenia ČESKÁ PIVNÁ PEČAŤ 2012.

Okrem dvoch strieborných českých pivných pečatí v kategórii tmavých a polotmavých pív za pivá URPINER DARK 11° a URPINER DESMOD 11° sa podarilo pivovarníckym majstrom z Banskej Bystrice potvrdiť aj bronzové umiestnenia z minulého roka. V kategórii špeciálnych pív opäť bodovalo pivo URINER EXCLUSIVE 16° a v kategórii ochutených pív pivo URPINER RADLER.

Na anonymnej degustácii sa tento rok pod dohľadom renomovaných certifikačných spoločností zúčastnilo rekordných 108 pivovarov. Medzinárodne uznávaní degustátori hodnotili viac ako 580 vzoriek pív z Čiech, Slovenska, Nemecka, Belgicka, Holandska, Slovinska, Ruska, Bieloruska a Kazachstanu.

O tom, že kvalita výnimočného piva z nezávislého slovenského pivovaru z Banskej Bystrice, sa nestratí ani vo veľkom množstve európskych pivných značiek, svedčí aj 9 ocenení ČESKÁ PIVNÁ PEČAŤ, ktoré na tomto podujatí pivovar v posledných rokoch získal. Najkvalitnejšie suroviny, tradičná receptúra, klasická technológia a originálna chuť sú tak piliermi a zárukami dlhoročných úspechov banskobystrického piva Urpiner.