Mesto Zvolen a Zvolenské kultúrne centrum aj tento rok nadviažu na tradíciu podujatia Jazzové námestie. Piatkový večer tak bude patriť dobrej muzike pod holým nebom.

Kapela Balkansambel.

V piatok 9. júna sa na Námestí SNP vo Zvolene od 19-tej hodiny predvstavia viacerí hudobníci a hudobné telesá. Bude to napríklad dievčenské vokálne trio Sweet little chicks, ktoré hrá najmä swingové piesne z prvej polovice minulého storočia či Zvolenský Big Band žiakov Hudobno-tanečného štúdia SZUŠ Zvolen.

Od 20-tej hodiny zahrá aj saxofonista Erik Rothenstein so svojou kapelou a zároveň speváčkou Ester Wiesnerovou. Spoločne ponúkajú hudobný projekt, ktorý sa vyznačuje zaujímavým konceptom a sviežim prístupom k jazzovej tradícii, ktorý upúta nielen fanúšikov tohto žánru, ale i širšie spektrum poslucháčov.

Večer zakončí už na rýchlejšiu nôtu kapela Balkansambel. Ako už z názvu vyplýva, od tradícií jazzu sa posunieme k muzike, ktorá sa jazzom výrazne inšpirovala. Balkansambel ponúka tradičnú hudbu balkánskych kultúr, v nemalej miere má táto kapela zaostrené aj na našu ľudovú pieseň, či na hudbu vážnu, alebo priamo jazzovú. Vstup na celé podujatie je voľný.