Po úspešnom benefičnom koncerte Spomienka na Deža Ursinyho privíta Zvolen ďalšie legendy. Na jednom pódiu spolu vystúpia Peter Lipa a Milan Lasica. Koncert sa uskutoční už v stredu 20. mája o 19:30 v Dome kultúry ŽSR na Sokolskej ulici.

Lasica-LipaO tom, že spolupráca medzi Petrom Lipom a Milanom Lasicom funguje sa fanúšikovia presvedčili už niekoľkokrát v úspešnom projekte „Lipa spieva Lasicu“. Absolvovali tiež spoločné koncertné turné a nahrali album „Návšteva po rokoch“, ktorý Peter Lipa naspieval a všetkých 14 skladieb otextoval práve Milan Lasica. Ich spolupráca siaha až na začiatok 80.rokov preto aj koncert vo Zvolene bude výberom z toho čo spolu urobili. Naposledy sa tu predstavili v rámci 770. výročia Mesta Zvolen v roku 2013.

Ale ako Peter Lipa v poslednom rozhovore poznamenal „Každý koncert je svojím spôsobom výnimočný, jazz je hudba okamihu, to čo človek zažije na jednom koncerte už na žiadnom inom nezažije, pretože vzájomná komunikácia medzi hľadiskom a javiskom je taký silný faktor pre hudobníkov, ktorý priamo ovplyvňuje ich hru.”

Nezostáva teda nič iné len sa tešiť, že vďaka organizátorom z ProMusic, Peter Lipa & Band s Milanom Lasicom, na svojich cestách Zvolen neobídu. Predpredaj vstupeniek ešte prebieha v informačnom centre mesta Zvolen na Námestí SNP.