Peter Hraško – hokejista s nádejnou budúcnosťou. Stal sa pilierom zvolenskej obrany a má veľkú možnosť stať sa majstrom extraligy. Začínal ako 5-ročný v Detve, potom v Banskej Bystrici a momentálne je miláčikom publika vo Zvolene. Prečítajte si viac!

558278_3504660266160_173167802_n[1]Aké sú bezprostredné pocity po postupe do finále?

Je to niečo neopísateľné, zažívam to po prvýkrát u mužov, nestáva sa to každý rok, že tím postúpi do finále. Zvolen na to čakal 8 rokov a ja som rád, že som toho súčasťou.

Prečo dokázali byť Piešťany takým silným súperom?

Piešťany hrali systém “betonárka”, kde nás nikdy sami nenapádali, ale čakali nás rozostavení v strednom pásme. Takto sa cez nich prechádzalo veľmi ťažko.

V čom bolo HKM nakoniec lepšie?

Bojovali sme jeden za druhého a vždy sme verili do poslednej minúty, že to zvládneme. Len ma mrzí, že sme niekedy nevyužívali gólové šance, kvôli čomu sme sa potom dlho trápili, ale posledný zápas sme vyhrali s prehľadom.

Ako hodnotíš celkovo sezónu?

Takúto základnú časť tiež zažívam prvýkrát v živote, ako mužstvu, tak aj mne sa darilo v produktivite a čo sa týka play-off, s Bystricou sme pokazili prvý zápas, potom sme to napravili a vyhrali 4x za sebou a s Piešťanmi sme sa trápili výraznejšie, ale o to zaslúženejšie sme vo finále.

BBO_9277[1]Aký máš recept na formu ?

Pohodička s priateľkou a rodinou a okrem toho samozrejme denno-denná drina.

Ako vnímaš svojich fanúšikov?

Fanúšikov beriem ako pozitívnu energiu, posúvajú ma vpred.

Ľudia sa Ti bežne prihovárajú, poznajú Ťa stále viac a viac, ako to vnímaš?

Ja som stále ten istý človek, ako každý iný, takže to, že ma je vidieť viac, nejako neriešim.

Ako si pamätáš na svoje hokejové začiatky? Kto sú Tvoje hokejové vzory?

Začalo to jedného dňa, keď ocino prišiel domov a spýtal sa ma, či chcem skúsiť hokej. Ja ako 5-ročný som súhlasil, a tak ma zobral na môj prvý tréning. Začínal som v Detve, potom som prestúpil do Banskej Bystrice a nakoniec som zakotvil vo Zvolene. Môj prvý vzor bol Jaromir Jágr a môj prvý hokejový dres bol práve Jágrov. Teraz je mojím vzorom Ľubomír Višňovský.

BBO_6223[1]Aké máš spomienky na MS 20-ročných?

Na prvé majstrovstvá v Saaskatchewane mám krásne spomienky, predovšetkým na zápas proti Kanade, ktorý mi vyšiel a bol som v ňom vyhlásený ako Hviezda zápasu a prišlo “iba” 19.000 ľudí, na druhé majstrovstvá, ktoré sa konali v Buffale, nespomínam dobre, lebo v 2. zápase som dostal dištanc na 3 ďalšie zápasy, a tým pre mňa účinkovanie na MS 20 skončilo.

Čo je podľa Teba najväčší problém hokeja?

Na Slovensku sú to financie a aj diváci, ktorí fandia, keď sa darí a obrátia sa chrbtom, keď sa mužstvu nedarí.

Ako si sledoval účinkovanie Slovanu v KHL?

Keď bola možnosť a čas, tak som sledoval ich zápasy. Na to, že majú za sebou len prvý rok v KHL, urobili slušný výsledok.

Vidíš to na účinkovanie v reprezentácii v budúcnosti?

To by bola otázka skôr na reprezentačného trénera Vůjteka, ale ja v každom prípade spravím pre to všetko, aby som sa tam raz dostal.