KRPZ v BB (M. Faltániová) | 30.5.2012

Pátranie po nezvestnej 19-ročnej Zvolenčanke

Polícia vo Zvolene sa obracia na občanov so žiadosťou o pomoc a spoluprácu pri pátranie po nezvestnej 19 ročnej Zdenke STANKOVIČOVEJ zo Zvolena. Zdenka je nezvestná od 9. mája 2012, kedy v čase o 8.30 hodine, odišla z miesta trvalého bydliska. Dňa 11. mája sa ozvala telefonicky svojej matke, ktorej uviedla, že sa momentálne nachádza v Bratislave, spolu s jej priateľom, ale má už kúpený lístok a ide domov. Od tejto doby sa rodičom neozvala a svoj mobilný telefón má vypnutý. Dňa 14. mája napísala matke SMS správu v ktorej uviedla, že je v Taliansku, kde išla na dovolenku, aby sa o ňu nebáli.

Popis osoby: nezvestná je asi 174 cm vysoká, štíhlej postavy. Má oválnu tvár, hnedozelené oči a rovné vlasy po plecia, zafarbené na bordovo. Trpí poruchou štítnej žľazy, pričom musí denne užívať lieky v opačnom prípade je vážne ohrozené jej zdravie a život. So sebou mala finančnú hotovosť, notebook a mobilný telefón.

Zvláštne znamenie: na zápästí ľavej ruky má tetovanie – hviezdičky, začaté tetovanie na lýtku ľavej nohy, bližšie nešpecifikovaného motívu a vzoru, piercing v jazyku a nad hornou perou.

Akékoľvek informácie ktoré by mohli pomôcť pri jej vypátraní, môžu občania oznámiť na najbližšom útvare Policajného zboru, alebo na linku tiesňového volania č. 158.