PR článok | Foto: PlusONE / Shutterstock.com | 15.11.2020

Päť krokov, ako si domov zariadiť v industriálnom duchu

Industriálny štýl hýbe svetom interiérového dizajnu už pár rokov. Kombinácia minimalizmu, neobyčajných detailov a nevšedného dizajnu totiž dokáže premeniť každú izbu na nepoznanie. Tyto industriálne prvky pristanú aj vášmu domovu.

Atmosféru bývalých továrenských hál a priemyselných priestorov interiéroví dizajnéri oslavujú už pekných pár rokov. Že industriálny štýl očaril aj vás, ale nechcete celý byt rekonštruovať od podlahy? Niekedy stačí len pár detailov, ktoré miestnosť razom premenia na nepoznanie. Všetky doplnky, nábytok aj svietidlá, ktoré vášmu domovu dodajú industriálny šmrnc, nájdete na FAVI.sk.

1. Držte sa základnej palety farieb

Industriálny štýl má síce desiatky podôb, neutrálne odtiene v ňom ale hrajú prím. Čierna, biela a sivá tvoria základnú paletu farieb, jednoliatosť neutrálnych odtieňov potom môžete rozbiť napríklad farebnými kreslami alebo kobercom. Farieb však používajte striedmo a nekombinujte príliš žiarivých odtieňov naraz.

2. Kúpte si dizajnové svietidlá

Lustre a lampy hrajú v industriálnom štýle hlavnú úlohu. Stavte na imitáciu reflektorov, dielenských svetiel alebo svietidlá z jednoduchej kovovej konštrukcie.Továrenského ducha v izbe potom môžete zjemniť žiarovkami s teplým odtieňom svetla.

3. Dajte prednosť drevu a kovu

Surové drevo a kov sú základné esencie industriálnych interiérov. Skvelým riešením, ako tento element vniesť do akejkoľvek miestnosti, sú dizajnové posuvné dvere z dreveného masívu alebo skla v oceľovom ráme. Miestnosti dodajú továrenský nádych, a navyše ju opticky zväčšia. Posuvné dvere skvele využijete aj všade tam, kde potrebujete izbu rozdeliť na dve časti štýlovo a bez búrania. A ak si obývaciu izbu zariaďujete pekne od podlahy, nezabudnite si zaobstarať kovové regály, masívny drevený stôl alebo pohovku z eko kože.

4. Vyberajte nápadité doplnky

V industriálnych interiéroch nájdete síce dekorácií len pár, za to sú však originálne a osobité. Namiesto obrazov múr vyšperkujte čiernobielymi fotografiami a cedulami, sviečky zase nahraďte neonovými nápismi. Chýbať nesmú ani veľké nástenné hodiny, ktoré sa stanú hlavnou ozdobou izby. Útulnosť potom miestnosti dodá záplava izbových rastlín, ktoré s industrialnymi prvkami tvoria zaujímavý kontrast.

5. Vystavte múr na obdiv

Nič nedodá miestnosti industriálny šmrnc tak ako na tehly odhalená stena, ktorá sa stane dominantným prvkom v celom priestore. Ak sa však do škrabania omietky nechcete púšťať, vymaľujte aspoň jednu stenu sivou alebo antracitovou farbou.