Filip Urban, foto:ctsavelli.com | 25.2.2011

Parrott a Polášek v semifinále!

Zvolenčan Filip Polášek chytil doslova druhý dych. Prvý tohtoročný turnaj na antuke ATP World Tour 500 Obierto Mexicano Telcel v Acapulcu s dotáciou 955.000 USD sa pre neho a jeho amerického partnera odvíja naozaj skvele.

Dvojica Parrott – Polášek spôsobila malú senzáciu hneď v prvom kole, keď sa im ako nenasadeným hráčom podarilo vyradiť veľkých favoritov na celkový triumf, svetové jednotky vo štvorhre a nasadený pár číslo 1 americké dvojičky Mika a Boba Bryanovcov.

Zdolali ich v dvoch setoch 6:1 7:6(2) a zaknihovali si tak prvé spoločné víťazstvo po dlhšej dobe. V štvrťfinále ich čakali v dobrej forme hrajúci a zohratí Taliani D. Bracciali a P. Starace, ktorí vedia potrápiť aj tie najlepšie deblové páry a naviac ako pre väčšinu talianskych hráčov antuka je ich domovom. Víťazstvo 6:1 6:4 však svedčí o veľkej hernej pohode, ktorou sa na dvorci prezentuje tak Parrott ako aj Polášek. V semifinále sa stretne tento americko-slovenský pár s premožiteľmi nášho Michala Mertiňáka a Bahamčana Marka Knowlesa z prvého kola rumunským párom Victor Hanescu a Horia Tecau.

V súčasnosti figuruje Polášek na 39. priečke v deblovom rankingu, aj keď najvyššie v kariére už bol v roku 2009 na 22. pozícií. Jeho tohtoročná bilancia 4 víťazstvá a 5 prehier môže byť zapríčinená častým striedaním partnerov počas tejto sezóny, aj keď sa mu už podarilo po boku Slováka Igora Zelenay preniknúť do semifinále aj na halovom turnaji v Chorvátskom Záhrebe (PBZ Zagreb Indoors) s dotáciou 450.000 USD, kde podľahli až favorizovanému, nasadenému páru číslo 1 v zložení Marcel Granollers – Marc Lopez. Držme Filipovi palce aby sa mu na ceste za svojim piatym deblovým titulom podarilo v Acapulcu zdolať aj túto „rumunskú“ prekážku.