V utorok 27.11. 2012 sa zavádza nový systém parkovania v podzemných garážach vo zvolenskom obchodno-zábavnom komplexe Europa. Podzemné parkovisko bude otvorené v čase od 7:00 do 22:30, prvé dve hodiny parkovania budú zdarma, od tretej hodiny sa bude platiť 1 € za každú začatú hodinu.

Vstup do podzemnej garáže bude každému automobilu umožnený po prevzatí parkovacieho lístka z automatu na vstupnej rampe. V prípade, že vodič prekročí pri parkovaní 2 hodiny, musí navštíviť parkovací automat, umiestnený v strednej časti podzemných garáží a zaplatiť príslušnú sumu parkovného. Parkovisko je možné opustiť po vložení parkovacieho lístka do automatu pri výstupnej rampe. Systém už podobne fungoval v poslednom období, pričom ešte parkovanie nebolo spoplatnené.

Parkovací lístok nezahoďte – jeho zadná strana slúži ako kupón na jeden z troch produktov – malý sýtený nápoj, taštičku alebo McSundee – ktorý dostanete v reštaurácii McDonald´s vo Zvolene a Banskej Bystrici zdarma. Kupón platí do 72 hodín od vstupu na parkovisko. Tento systém platí len počas pracovných dní, cez víkendy je parkovanie počas celej doby od 7:00 do 22:30 zdarma. Uvedený systém parkovania sa týka výlučne podzemných garáží, pre vonkajšie parkovisko zostáva doterajší systém – bezplatné neobmedzené parkovanie počas celého dňa.