Vďaka umelému zasnežovaniu, ale aj troche prírodného snehu, bude už od soboty 9. januára lyžiarom v obľúbenom stredisku na Donovaloch k dispozícii aj svah na Novej holi.

Mrazivé počasie znamená v stredisku PARK SNOW Donovaly zo dňa na deň lepšiu ponuku pre lyžiarov. Od soboty 9. januára bude už k dispozícii aj kombinovaná 6-sedačková lanovka s kabínkami TELEMIX Nová hoľa a zjazdovka č. 1 v celkovej dĺžke 2 kilometre. Na zjazdovke sa nachádza od 20 do 30 cm technického snehu a podmienky na lyžovanie sú dobré. V priebehu budúceho týždňa je navyše očakávané na Donovaloch sneženie, ktoré by podmienky malo opäť vylepšiť. Prevádzková doba lanovky bude denne od 8.30 do 16:00 h.

NovaHolaOtvorena2

V časti Záhradište pokračuje lyžovačka už aj s večerným lyžovaním. K dispozícii je päť zjazdoviek v celkovej dĺžke 2,4 km. Premáva 4-sedačková lanovka Buly Expres Záhradište a vleky Lomená poma, P1 a P2. Detský funpark pri lyžiarskej škole Patty Ski je otvorený pre najmenších návštevníkov denne v čase 8.30 do 16.00 h. Vo funparku premáva vlek S3 a 4 posuvné dopravné pásy.

Už v minulej sezóne sa s úspechom stretlo zavedenie nepretržitej prevádzky štvorsedačky a vleku P2 na Záhradišti s plynulým prechodom z denného do večerného lyžovania.

„S rovnakým modelom prevádzky sme začali aj tento rok a od utorka 5. januára si na Záhradišti môžu lyžiari zalyžovať denne v čase 8.30 do 21.00 h,“ približuje marketingový manažér strediska Miroslav Dobrota.

donovaly vecerne lyzovanieNa večerné lyžovanie je možné využiť 1 až 8-hodinové skipasy, ako aj sezónne, 5,6 a 7-dňové a večerné skipasy. Platnosť lístkov zakúpených na večerné lyžovanie je od 16.00 a platia do 21.00 h. Ostatné skipasy je možné použiť na prepravu aj pred štvrtou hodinou popoludní. V prípade ubytovania na Donovaloch a súčasného zakúpenia PARK SNOW Card, si môžete skipasy na 3 alebo 6 dní. Skipas na tri dni má pritom s PARK SNOW Card v cene už zahrnuté aj večerné lyžovanie.

S príchodom prírodného snehu už v stredisku ukončili prevádzku inak len letnej atrakcie – tobogánovej bobovej dráhy, no za to je od deviatej ráno do deviatej večer k dispozícii umelá ľadová plocha pri údolnej stanici lanovky TELEMIX. V prípade priaznivého počasia môžu dokonca záujemcovia využiť aj konské alebo psie záprahy v centre obce či pohľad na Donovaly z vtáčej perspektívy pri tandemových paraglidingových letoch. Bližšie informácie vám poskytnú v infocentre uprostred obce oproti kostolu. Tam nájdete aj možnosť zakúpenia suvenírov s donovalskými motívmi.