Trinásty ročník mestského hudobného festivalu Culturebox sa uskutoční už túto sobotu, 27. júla. Festival odštartuje o 17-tej hodine a celkovo sa na ňom predstavia štyri skupiny.

Program trinásteho ročníka mini festivalu otvorí alternatívno – popová kapela Sushicide, ktorú tvoria štyria stáli hudobníci a tím mladých ľudí okolo nich. Svoj prvý singel Hormones vydali len pár mesiacov dozadu a klip k tejto piesni natočili v štýle reklamy zo sedemdesiatych rokov.

Po koncerte Sushicide dostane priestor aj bratislavská rocková skupina Klady kľudu. Tá aktuálne dokončuje svoj druhý štúdiový album, z ktorého do hudobného éteru už stihla vypustiť pieseň Jeden deň.

O pol ôsmej večer bude pódium patriť speváckemu zoskupeniu Divná Zostava a festival ukončí koncert kapely ODB Hammond Organ Trio so začiatkom o 21.00 hod. Spevácke trio je zamerané na hudbu svetových velikánov ako sú Jimmy Smith, John Scofield, Jaco Pastorius, Joe Zawinul a Hiromi Uheara v aranžmánoch, kde dominuje Hammond Organ.

Viac informácií o kapelách, ako aj približný časový harmonogram festivalu Culturebox môžete nájsť na facebook udalosti. Festival organizuje občianske združenie Dlhý, široký a bystrozraký v spolupráci s mestom Zvolen.