Každoročné podujatie Zvolenské hudobné povstanie nebude chýbať ani počas tohto leta. Uskutoční sa už tradične v závere letných prázdnin, konkrétne v utorok, 27. augusta.

Akcia, na ktorej si pripomíname veľký historický okamih našich dejín z čias druhej svetovej vojny, odštartuje podvečer okolo 18-tej hodiny a potrvá približne do 22.00 hod.

Hudobný večer sa koná pri príležitosti jubilejných osláv 75. výročia Slovenského národného povstania a celkovo sa na pódiu predstavia tri spevácke zoskupenia.

Svoju tvorbu bude prezentovať napríklad rockové kvarteto Elis z neďalekej Banskej Bystrice, ktoré svoju históriu začalo písať v roku 2017. Zvolenčanom sa na podujatí predstaví i ďalšia banskobystrická kapela Marlett. Punk – rocková skupina Marlett pozostáva tiež zo štyroch členov, avšak jej repertoár tvoria výlučne české a slovenské piesne. Pódium bude patriť i dobre známej domácej skupine s názvom Cool band trio plus. Kapela má vo svojom repertoári veľké množstvo skladieb od klasických ľudoviek až po súčasný pop – music.

Akciu Zvolenské hudobné povstanie organizuje mesto Zvolen v spolupráci so Zvolenským kultúrnym centrom už po štrnásty krát. Veľkolepé celoštátne oslavy k 75. výročiu SNP sa uskutočnia v Banskej Bystrici počas stredy 28. a štvrtka 29. augusta.