Zatiaľ čo ženy zvyknú počas roka vystriedať niekoľko typov topánok, od čižiem cez tenisky až po sandále, muži si častokrát vystačia s jedným typom obuvi po celý rok. Sú to tenisky, ktoré nosia von v lete aj v zime. Jeden kvalitný pár tenisiek nám vydrží aj niekoľko sezón, nikdy však nie je na škodu mať doma náhradný pár alebo pár, ktorý s naším obľúbeným striedame.

Tenisky už dávno nie sú určené len na šport alebo nejakú aktivitu, dnes sú priam módnym doplnkom. Tenisky, ktoré sú určené ženám, bývajú zväčša v svetlých, niekedy až pastelových farbách. Naopak pánske tenisky nájdeme skôr v tmavších odtieňoch. O aké odtiene ide? Prečo by ste mali mať tenisky v týchto farbách doma aj vy?

  • biele tenisky

Biele tenisky bežne vídame na nohách iných ľudí a ešte častejšie ich vídame v predajniach s obuvou. Biele tenisky patria medzi najobľúbenejšie tenisky vôbec, nakoľko sa hodia ku všetkému, čo si oblečiete. Je to klasika, ktorá nikdy nevyjde z módy. Pre pánov sú tiež veľmi príjemným kúskom, nakoľko si ich môžu obuť k rifliam ale aj k saku. Biele tenisky sú skrátka univerzálnym kúskom a nikomu by doma nemali chýbať.

  • čierne tenisky

Milovníci čiernej vám povedia, že neexistujú lepšie tenisky než tie čierne a na svoje tmavé Nike Air Max nedajú dopustiť. Ako sa hovorí, ku čiernej ide všetko. Platí to aj v prípade čiernych tenisiek. Obuť si ich môžete skutočne ku všetkému. Ak máte doma jeden biely a čierny pár tenisiek, nemusíte báť, že si nebudete mať čo ráno obuť.

  • šedé tenisky

V posledných rokoch idú do popredia aj šedé tenisky, ktoré stoja niekde na pomedzí medzi bielymi a čiernymi teniskami. Šedá je veľmi univerzálna farba, preto sa nemusíte báť, že by ste takýto typ tenisiek nevynosili. Zároveň je šedá veľmi moderná technická farba a vy nebudete mať problém zohnať tenisky v tejto farbe. Ak vám čierne tenisky prídu príliš tmavé a bojíte sa, že si biele hneď zašpiníte, šedé tenisky sú zlatá stredná cesta.

  • hnedé tenisky

Hnedé tenisky nosia väčšinou najmä tí, ktorým sa páči elegantný štýl obliekania. Na hnedé tenisky si netrúfne každý, preto s nimi určite vyniknete. Najviac sa hnedé kožené tenisky hodia na prelom jesene a zimy. K béžovému kabátu a bielej košeli sa perfektne hodia. Ak sa nebojíte farieb, skúste si zadovážiť práve hnedé tenisky.

  • tmavomodré tenisky

Ak by ste radi skúsili nejakú farbu, no bojíte sa, či vám bude pasovať, môžete vyskúšať tmavomodrú. Táto tmavá farba je skvelá, pretože ju môžete kombinovať aj s inými farbami. Tmavomodrá farba je veľmi blízka čiernej, avšak predsa je v nej trochu viacej farby. Tmavomodrá je tiež profesionálna farba, v ktorej sa budete cítiť dobre. Nebojte sa vyskúšať niečo nové a kúpte si tenisky v tmavomodrej farbe.

Ak ste si ešte stáli nevybrali svoj pár tenisiek, pozrite si ponuku na stránke Flexdog. Okrem širokého výberu farieb, nájdete aj rôzne prevedenia materiálov a samotnej konštrukcie tenisiek, ktoré by vás mohli zaujať.