Pre zlepšenie pandemickej situácie vo zvolenskej nemocnici zdravotníci spúšťajú plánované operácie. TASR o tom vo štvrtok informovala Martina Pavliková, hovorkyňa skupiny Agel SK, pod ktorú nemocnica vo Zvolene patrí.

„Potvrdzujem zásadné zlepšenie pandemickej situácie. Vo štvrtok máme dvoch pacientov s ochorením COVID-19 na bežnom lôžku,“ uviedla riaditeľka nemocnice Ľudmila Veselá.

Doplnila, že starostlivosť na kyslíkových lôžkach poskytujú 18 pacientom vo zvolenskej a 19 v krupinskej nemocnici. Podľa nej zo zamestnancov chýba v zdravotníckom zariadení osem ľudí. „Znovu sa vraciame k plánovanej operatíve, aj keď to pre nás znamená veľký nápor. Odložených ich boli stovky,“ zdôraznila.

Pre nízky záujem o očkovanie proti novému koronavírusu Banskobystrický samosprávny kraj k 31. marcu ukončil činnosť veľkokapacitného očkovacieho centra vo Zvolene.

„Hoci záujem o očkovanie poklesol na minimum, prípadní záujemcovia majú stále možnosť dať sa vakcinovať proti ochoreniu COVID-19 priamo v nemocnici,“ ukončila Pavliková.