V druhom kole play-off sa v Skalici hral až do polovice stretnutia skôr opatrný hokej. Potom sa však tempo hry rapídne zvýšilo a to hlavne v prospech našich hráčov, ktorí pôsobili dojmom favorita viac ako domáci. Hokej sa však hrá na góly a najproduktívnejší hráč Skalice zaúradoval a so svojim útokom zariadil víťazstvo pre domácich. Naši hráči ale môžu, po tom čo predviedli, cestovať domov so vztýčenými hlavami.

HK 36 Skalica – HKm Zvolen 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Góly: 37. Školiak (Pálffy), 48. Pálffy (Vyrúbalík), 59. Pálffy (Školiak, Vyrúbalík)

Hlavný strojca skalického úspechu...

Zápas sledovalo 2801 divákov

HK 36 Skalica: Lakosil – Vyrúbalík, Pojkar, Kloz, Jankovič, Křetinský, Gula, Srnec, Jaborník – Pálffy, Školiak, Hruška – Holovič, Lušňák, Višňovský – Kutálek, T. Mikuš, Klejna – Romančík, Lantoš, Konečný.

HKm Zvolen: Trenčan – Ďaloga, Jindra, Hraško, Juraško, Vantroba, Ťavoda, Zošiak, Šiška – Puliš, Brabenec, Čurilla – Slovák, L. Jurík, Otčenáš – Zuzin, M. Jurík, Síkela – Méry, Fekiač, Ďaloga.

Oproti prvému zápasu sa hralo od začiatku očividne opatrnejšie z obidvoch strán. Pozorne brániaci Zvolenčania dokázali ako prví ohroziť súperovho brankára dvomi peknými šancami. Väčšinu času sa však hral vlažný hokej, ktorí naši hráči dokázali okoreniť peknými prienikmi do útočného pásma domácich. V jedenástej minúte dostal osobný trest na desať minút Čurilla. Zvolenu naďalej nerobilo problém dostať sa pred Lakosilovu bránu. V 14. minúte zaujala strela Milana Juríka od modrej čiary, ktorú až na dvakrát likvidoval Lakosil. V 15. minúte prišla prvá presilovka domácich, v ktorej sa však k ničomu nedostali. Minútu pred koncom tretiny šiel na trestnú lavicu Milan Jurík, ale domácim pri strelách opäť chýbala presnosť.

V druhej tretine sa tempo hry postupne zvyšovalo. Pokračovanie presilovky domáci nedokázali využiť a v 25. minúte dostali šancu na reparát druhým vylúčením Milana Juríka, tentokrát za napadnutie. Trenčan však gól nepripustil a zlikvidoval aj obrovskú šancu Hrušku s dorážkou Pálffyho. Zvolen čoraz viac tlačil na Skaličanov, čo niektorí domáci hráči nezvládli a na rad prišli aj menšie šarvátky. V 29. minúte presilovka pre Zvolen, v ktorej sa opäť podarilo Skalici ohroziť Trenčana. Po minúte prišlo ďalšie vylúčenie domácich, po ktorom mal najviac práce domáci brankár. Konečne sa hral hokej, na aký sa fanúšikovia tešili. V 31. minúte HKm so šiestimi hráčmi, čím prišli o prevahu. V 33. minúte zlikvidoval domáci bek Pojkar krásny, samostatný nájazd Lukáša Juríka. Nasleduje obrovský tlak hostí s neuveriteľnými závarmi pred domácou bránou. V 37. minúte sa Pálffymu podarilo šikovne preštrikovať do útočného pásma a presnou nahrávkou našiel Reného Školiaka, ktorý dal gól na 1:0. V 39. minúte ďalšia presilovka pre hostí, v ktorej sa domácim opäť podaril nebezpečný únik.

Posledná tretina začala opäť tlakom Zvolenčanov, skvelý Lakosil v bráne bol však jedinou neprekonateľnou prekážkou. Ani po závaroch pred domácou bránou sa nepodarilo pretlačiť puk za bránkovú čiaru. V 48. minúte prišiel rozhodujúci moment, keď Pálffy dokonale využil prihrávku spoza brány. Skalica sa dostala na koňa a postupne získala hernú prevahu. V 52. minúte prišlo vylúčenie Jána Ťavodu, ale presilovky v tejto sérii nie sú doménou Skalice. Hráčom HKm sa nedarilo dostať sa späť do tlaku, aký predvádzali väčšinu zápasu. V 58. minúte si za ďalšie šarvátky šli na dve minúty posedieť na trestnú lavicu domáci Kutálek a náš Marek Ďaloga. Zvolen nedokázal premeniť ďalšiu veľkú príležitosť, a tak sa dve minúty pred koncom rozhodli stiahnuť brankára. Do prázdnej brány však  poslal puk Pálffy a uzatvára skóre na rozdiel troch gólov. Koniec stretnutia sa dohrával pred bránou Skalice.