ZVonline.sk, moduly SHMÚ, AccuWeather.com | 11.8.2019

Počasie vo Zvolene: Vysoké teploty vyvrcholia v pondelok, od utorka očakávame ochladenie

Kým cez víkend prevládalo horúce počasie, tak už od budúceho týždňa treba počítať s výraznejším ochladením. Ešte v pondelok platí pre vysoké teploty vzduchu i výstraha prvého stupňa, avšak počas nasledujúcich dní sa denné teploty budú pohybovať len niečo málo nad hranicou dvadsať stupňov Celzia.

Pondelok (12.8.) bude vo Zvolene jasno, prípadne len s malou oblačnosťou. Teploty sa budú pohybovať v rozmedzí od ranných devätnásť do popoludňajších 32 stupňov. Slovenský hydrometeorologický ústav vydal pre tento deň i výstrahy prvého stupňa, ktoré platia pre vysoké teploty vzduchu a počas nočných hodín zas pre pravdepodobný výskyt búrok s krúpami.

Utorok (13.8.) má spočiatku prevládať mnoho oblačnosti, avšak k večeru by sa malo vyjasniť, a tak by nás na záver dňa mala sprevádzať prevažne polooblačná obloha. Počas doobedňajších hodín by sme mali počítať aj s dažďovými prehánkami. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom výrazne klesne, a to na 24 stupňov. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať od 19 až do 21 stupňov Celzia.

Streda (14.8.) prinesie ráno zamračenú oblohu a vylúčené nie sú ani dažďové zrážky. Oblačnosť však už doobeda bude ustupovať, a tak nás po zvyšok dňa čaká slnečná a jasná obloha. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných 18 až do popoludňajších 23 stupňov.

Štvrtok (15.8.) bude obloha polooblačná, s výnimkou rána, kedy má byť takmer jasno. Teplota vzduchu cez deň vystúpi najviac na 23 stupňov Celzia.

Piatok (16.8.) prinesie znovu polooblačnú oblohu, pričom v čase okolo obeda môže pretrvávať zväčšená oblačnosť. Ranná teplota vzduchu bude na úrovni približne 18 stupňov a najvyššia denná teplota sa má pohybovať okolo 21 stupňov.

Sobota (17.8.) má byť zamračená a hlavne v druhej polovici dňa sa môže vyskytnúť i dážď. Slabšie zrážky nás majú sprevádzať i počas noci zo soboty na nedeľu. Najvyššia denná teplota vzduchu bude približne 20 stupňov Celzia.

Nedeľa (18.8.) bude opäť v znamení zamračenej oblohy, počítať treba aj s dažďovými prehánkami. Teploty vzduchu očakávame od ranných 15 až do popoludňajších 23 stupňov.