Projekt Hýbsa Slovensko čaká už tretie celodenné športovo-zábavné popoludnie pre celú rodinu v rámci Slovenska, a to práve vo Zvolene.

Podujatie sa uskutoční už 24. júna na Námestí SNP vo Zvolene. Počas celého dňa budú môcť všetky vekové kategórie športovať v štyroch hlavných disciplínach.

Hýbsa run sú hromadné detské bežecké preteky, Hýbsa bike sú hromadné detské bicyklové preteky, kde na prejazd môžu deti využiť bicykel, prípadne odrážadlo. Treťou disciplínou je Hýbsa Power- zážitkový prekážkový beh. Popoludní sa návštevníci môžu tešiť na farebné šialenstvo Crazy colors – pestrofarebný beh pre celú rodinu na štvorkilometrovej trati v štyroch farebných zónach.

Do disciplín na Hýbsa days treba každé dieťa vopred registrovať na stránke hybsa.markiza.sk/registracia. Registráciou sú všetci automaticky zaradení do žrebovania o nový automobil KIA Ceed.

Okrem ambasádorov Lenky Šoóšovej a Patrika Švajdu sa podujatia zúčastnia mnohé známe tváre z televíznej obrazovky. Športujúce rodiny si môžu v televíznej zóne vyskúšať napríklad pokusy vedátora Karola z relácie Dobre vedieť! či zahrať sa s moderátormi Adrianou Polákovou a Darom Richterom na skutočné Teleráno.

Pre deti bude pripravený aj bohatý sprievodný program – trampolíny, skákacie hrady, maľovanie na tvár, atletická škôlka či kreatívne dielničky.

Vo Zvolene si s malými športovcami zacvičí obľúbený Miro Jaroš a projekt príde podporiť aj ďalší spevák, víťaz prvej série Tvoja tvár znie povedome Lukáš Adamec.

Nadácia Markíza prostriedky získané v prvom ročníku projektu použije na podporu činnosti neziskovej organizácie Deťom s rakovinou – organizácie založenej rodičmi detských onkologických pacientov, ktorá sa významne podieľa na zlepšovaní podmienok na Klinike detskej hematológie a onkológie v DFNsP v Bratislave.

„Okrem toho sa Nadácia Markíza rozhodla, že vyzbieranú sumu zdvojnásobí. Je pre nás veľmi dôležité, aby sa aj pohybové aktivity opäť stali súčasťou života dnešných detí. Podľa štatistík deti trávia vonku menej času ako väzni v celách, čo je skutočne alarmujúce a je čas to zmeniť,“ povedala finančná riaditeľka a predsedníčka správnej rady Nadácie Markíza Marianna Trnavská.