25.04.- 25.04.2016 program pri prilezitosti oslav Dna Zeme

OZ Slatinka sa spolu s ďalšími organizátormi rozhodlo pripomenúť Zvolenčanom pestrým šesťdňovým programom Deň Zeme. Jednotlivé kultúrno-informačné podujatia prebiehajúce od 25. do 30. apríla sú určené všetkým vekovým skupinám.

22. apríl je dátum, ktorý sa neodmysliteľne spája s oslavami Dňa Zeme. Kým od začiatku týždňa mali skrášľovanie okolia v rukách žiaci základných škôl zo Zvolena, v sobotu 23. spríla sa o čistenie v mestských častiach postarali práve dospelí.  Pripomineka dňa, kedy by sme mali venovať životnému prostrediu väčšiu pozornosť,  však vo Zvolene sobotou nekončí.  Na rade sú celomestské oslavy.

Otvorenie celomestských osláv Dňa Zeme bude v pondelok 25. apríla patriť výstave detských prác v rámci kampane „Za živé rieky“. Utorňajšie pokračovanie podujatia je naplánované v mestskom parku Lanice. V dňoch 26. a 27. apríla tu bude prebiehať brigáda na výrobu paletového sedenia či Vegánsky piknik. Spestrenie prinesú informačné, tvorivé a pohybové aktivity o ochrane prírody, veľkých šeliem a mnohých iných zaujímavých témach, prostredníctvom ktorých sa viac o živote v prírode dozvedia žiaci materských a základných škôl. Podvečer toho istého dňa poteší všetkých dobrodruhov a cestovateľov. V priestoroch Slovenskej lesníckej a drevárskej knižnice pri TU vo Zvolene totiž odznie cestopisná prednáška Lukáša Podolského „Fínsko a Nórsko – stopom až na úplný sever“ spojená s premietaním fotografií.

O deň neskôr sa už v Kafé Džezva na Tehelnej ulici rozprúdi večerná diskusia z cyklu Zvolen NAHLAS. Jej účastníci sa budú môcť vyjadriť k aktuálnej téme zatraktívnenia Zvolena návštevníkom ako aj samotným obyvateľom. Bodku za diskusným večerom dá vystúpenie zvolenskej folkovej skupiny Mylentak. Veľkolepé oslavy vyvrcholia v sobotu 30. apríla jarným prechodom náučným chodníkom Údolím Slatiny.