PR článok | 1.9.2020

Oprava starej strechy

V prípade problémov zo strechou ako je napríklad zatekanie je potrebné zhodnotiť aktuálny stav a rozhodnúť sa či je výhodnejšie zhodiť starú strechu dole a postaviť novú, alebo opravovať tú súčasnú.

Každý prípad je individuálny, a preto je potrebné obrátiť sa na profesionálov v danom obore. Oprava plochej strechy sa väčšinou vykonáva v tom prípade, ak sa jedná o chybnú hydroizoláciu strechy. Naopak ak sa jedná o chybu samotnej konštrukcie, tu býva často potrebné vybudovanie úplne novej strechy.

Pri starších strechách sa tiež stretávame s azbestom. Ten v súčasnosti nespĺňa zdravotné kritériá. V takomto prípade je potrebné starý azbest zlikvidovať. Túto činnosť ale vzhľadom na spomínané zdravotné riziká môžu vykonávať iba firmy ktoré majú oprávnenie na takéto práce. V žiadnom prípade nerobte tieto práce sami nakoľko hrozí spomínané zdravotné riziko. V prípade odstránenie azbestovej strechy sa potom môžete rozhodnúť pre nový typ krytiny. Môže sa jednať o plechovú strechu alebo klasickú krytinu či už z betónovej krytiny alebo pálenej keramickej krytiny. Špecialitou hlavne pri historických budovách je potom šindľová strecha.

Pri rodinnom dome sa potom veľmi často vyskytujú aj studne. Realizáciu na kľúč nájdete na webe www.vrtanie-studne.sk rovnako aj množstvo ďalších informácií ktoré Vám pomôžu sa zorientovať v problematike.