K vážnej dopravnej nehode došlo vo štvrtok (22.3.) v podvečerných hodinách na Obchodnej ulici vo Zvolene.

Podľa doterajšieho objasňovania, k dopravnej nehode došlo tak, že 31-ročný Zvolenčan viedol v stave vylučujúcom spôsobilosť osobné motorové vozidlo Škoda Octavia po Obchodnej ulici vo Zvolene, v smere od Strážskej cesty, pričom pri prechádzaní pravouhlej ľavotočivej zákruty neprispôsobil rýchlosť jazdy svojim schopnostiam, dostal sa s vozidlom do šmyku a následne vyšiel mimo vozovku na chodník, kde narazil do 63-ročnej chodkyne.

Žena pri náraze utrpela ťažké zranenia, s ktorými bola prevezená do banskobystrickej nemocnice.

U vodiča bola na mieste vykonaná dychová skúška na alkohol, pričom nameraná hodnota u neho predstavovala 0,91 miligramu na liter alkoholu v dychu, čo v prepočte predstavuje viac ako 1,8 promile alkoholu.

V súvislosti s nehodou už bolo začaté trestné stíhanie vo veci prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, ako aj prečinu ublíženia na zdraví. Vodičovi bol na mieste zadržaný vodičský preukaz. Vodičovi bola obmedzená osobná sloboda. Do vyšetrovania bol prizvaný aj znalec z odboru cestnej dopravy. V súčasnosti prebiehajú v súvislosti s vyšetrovaním procesné úkony.

Od začiatku roku 2018 ide už o 36. nehodu, ktorú vodič spôsobil pod vplyvom alkoholu. Za predchádzajúci rok (2017) eviduje polícia celkom 156 takýchto prípadov.

Len v stredu pritom na ulici T. G. Masaryka vyhasol život 52-ročného Zvolenčana, ktorý tam prechádzal cez cestu. Chodca mal zraziť 19-ročný vodič zo Zvolena.