Po včerajšej prehre v prvom vystúpení na Memoriály Pavla Zábojníka si chceli zvolenskí hokejisti napraviť chuť v zápase so slovinskou Ljubljanou. Aj napriek snahe však ľad opúšťali zo sklonenou hlavou, no výsledok 0:4 neodzrkadľoval dianie na ľade.

HKM Zvolen – HDD Tilia Olimpija Ljubljana 0:4 (0:0, 0:2, 0:2)

Góly: 35. Šachl (Mustonen, Hughes), 35. Brelisk (Šachl, E. Pance), 51. Sefič (Ograjenšek), 54. Ž. Pance (Fraser, Hotham)

HKm Zvolen: Trenčan – Mucha, Juraško, Vantroba, Ďaloga. Hraško, Tomko. Jaško, Šiška – Baláž, L. Jurík, Otčenáš – M. Slovák, Šachrajčuk, Brabenec – Škvaridlo, Trochta, Meidl – Sikela, Puliš, Méry.

HDD Olimpija Ľubľana: Pintarič – Cole, Fraser, Hotham, Groznik, Vedlin, Cvetek, Smirnov, Brelis – Goličič, Šachl, Ograjenšek – Režek, Ž. Pance, E. Pance – Sefič, Hebar, Florjančič – Hočevar, Hughes, Mustonen. Rozhodca: Babeljak – Greguš, Valko.

Podobne ako vo štvrtok, aj v piatok skončilo viac pukov vo Zvolenskej sieti (il. foto: B. Račko)

V porovnaní so štvrtkovým zápasom bol ten piatkový v úvodných minútach pokojnejší. Nič na tom nezmenili ani presilové hry, po jednej na každej strane. Azda najväčšiu šancu mali domáci, Meidlova akcia však gólom neskončila. Ljubljančania prvýkrát nebezpečnejšie pohrozili až v 12. minúte počas presilovky, Trenčan však Panceho v čistej šanci vychytal. V ďalšej početnej výhode mohli hostia dokonca inkasovať, prečíslenie Otčenáša a Juríka však gól neprinieslo a na prvý presný zásah v zápase sme si tak museli počkať do druhého dejstva.

To začalo v porovnaní s prvými minútami zápasu v rýchlejšom tempe. Slovincom robilo najväčšie problémy duo Otčenáš-Jurík, ktorí opäť pohrozili, ich zastavenie bolo možné len za cenu faulu. Následné rušné minúty priniesli viacero vylúčení, ktoré však neboli potrestané. Pritom to opäť mohli byť Zvolenčania, ktorí by sa radovali z gólu. Niekoľkokrát skloňovaný Otčenáš však puk za Pintariča nedostal. Čo sa nepodarilo jemu, vyšlo na druhej strane hosťom. Sériu nahrávok ukončil a presnou strelou poslal hostí do vedenia Šachl. Na gól z 29. minúty nadviazali hráči Ljubljany rovných 300 sekúnd pred druhou sirénou. Rýchla kombinačná hra sa ukázala ako správny recept na zvolenskú obranu, tentokrát skóroval Brelisk.

Posledná časť hry už bola prevažne v réžii hostí. Nech sa už Trenčan snažil akokoľvek, po sérii vydarených zákrokov prišlo ďalšie rozvlnenie jeho siete. V 51. minúte ho prekonal z ľavej strany Sefič. Rozbehnutí Slovinci následne pomstili aj Tomkov faul, za ktorý dostal 5 + do konca zápasu. Presilovku využil po necelých troch minútach druhým gólom v zápase Pance. Domácim chýbalo šťastie. V závere sa síce musel Pintarič cítiť ako na strelnici, raz dokonca zazvonila konštrukcia jeho brány, snaha Zvolenčanov potešiť divákov však neslávila úspech. Nezaslúžený výsledok 0:4 sa tak stal realitou, Zvolen prehral aj v druhom vystúpení na turnaji. S turnajom sa rozlúči v sobotu o 19.00 h stretnutím proti Žiline.