Nemocnica AGEL Zvolen niekoľko týždňov zaznamenáva nápor omikronovej vlny pandémie. Denne bojuje s výpadkom zamestnancov, aby dokázala zabezpečiť všetky neodkladné činnosti.

Situácia medzi zamestnancami sa mení zo dňa na deň. ,,Vďaka takmer 80 % zaočkovanosti nášho personálu sú v prípade nakazenia priebehy mierne a zamestnanci sú vo väčšine prípadov schopní rýchleho návratu do práce. Momentálne nám chýba 48 zamestnancov, dokážeme však zabezpečiť poskytovanie zdravotnej starostlivosti v zmysle reprofilizačného príkazu ministra zdravotníctva a neodkladnú starostlivosť,“ uviedla riaditeľka Nemocnice AGEL Zvolen Ľudmila Veselá.

Ku pondelku je v Nemocnici AGEL Zvolen hospitalizovaných 42 pacientov pozitívnych na koronavírus alebo s podozrením z pozitivity, z toho 2 sú napojení na high-flow a 2 na umelej pľúcnej ventilácii. V Nemocnici AGEL Krupina je hospitalizovaných ďalších 10 pacientov s koronavírusom.

Dlhodobo klesá aj záujem pacientov o vakcináciu, v minulom týždni sa dalo v očkovacom centre nemocnice zaočkovať 162 ľudí.