V nedeľu, 15. septembra čaká vo Zvolene milovníkov tradičnej slovenskej kuchyne skvelý kulinársky zážitok. V gastronomickom súboji sa totiž proti sebe postavia majstri umenia výroby bryndzových pirohov. Vyzbierané peniaze za ich pochúťky následne poputujú na pomoc deťom s onkologickými chorobami.

Aj počas štvrtého ročníka Olympiády vo varení bryndzových pirohov to bude medzi súťažiacimi doslova vrieť a taktiež nádherne rozvoniavať. Najlepšie pirohy budú na zvolenskom námestí vyberať priamo ľudia na základe hlasovania mincami.

„Po ochutnaní pirohov vhodia návštevníci mincu ľubovoľnej hodnoty do pokladničky daného družstva a na záver zvíťazia kuchári, ktorí vyzbierajú najviac peňazí. Všetky vyzbierané eurá potom venujeme OZ Svetielko nádeje na pomoc deťom s onkologickými chorobami,“ vysvetľuje organizátor podujatia Marek Rojík zo Zvolenského kultúrneho centra.

Celá akcia sa odohráva v rámci Regionálnych olympijských hier. Tie vo štvrtok 12. septembra odštartujú bežeckou súťažou pre deti Bež a vyhraj a následne pokračujú piatkovou Olympiádou materských škôl, sobotným volejbalovým turnajom Memoriál Bohuslava Krausa a vyvrcholia nedeľnou Olympiádou vo varení bryndzových pirohov.

„Návštevníci sa môžu tešiť na vynikajúce pirohy, folklórne vystúpenia, poriadny guláš a slivkový lekvár. Deti si môžu vyskúšať trenažér dojenia, zaskákať na nafukovacom hrade či si navariť dobroty v Detskej škole varenia,“ dopĺňa Marek Rojík. Po vyhodnotení súťaže príde asi o pol siedmej na rad ľudová veselica , kde si v sprievode ľudovej hudby budú môcť všetci schuti zatancovať.

Atmosféru podujatia bude dopĺňať aj jarmok ľudových remesiel, rôzne ukážky tradičného remesla priamo na námestí, ako aj športové aktivity pre deti a dospelých pod taktovkou CVČ Domino.

Nenechajte si teda ujsť tento „pirohový deň“ plný fantastických domácich dobrôtok, ľudovej hudby, tanca, športu a zábavy pre celú rodinu. A pokiaľ máte chuť ukázať svoje umenie varenia bryndzových pirohov svetu, zapojiť sa do olympiády aktívne a prispieť tak na dobrú vec, tak svoje tímy môžete prihlasovať do soboty 31. augusta na mailovej adrese mrojik@zvolen.sk.