Opäť prichádza 75 tajuplných minút medzi nocou zahalenými zámockými múrmi, počas ktorých vás bude strašiť a zabávať skupina historického šermu Ricasso, skupina historických scén Tormen, Divadlo na vysokej nohe a mnoho ďalších strašidiel. Noc strachu a smiechu sa stala zvolenskou tradíciou, ktorú Ricasso organizuje dvakrát ročne na jar a na jeseň, kedy sú noci chladnejšie a tajomnejšie.

Počas aprílovej noci s názvom Oheň a jeho zrod návštevníci videli tragédiu kráľovskej lásky v podaní Divadla na vysokej nohe, po hradnom balkóne sa prechádzala biela pani neďaleko obesenca, prechod peklom bol plný nápaditých masiek a na hradnom nádvorí už čakala skupina Tormen so stredovekou mučiarňou a mohli sme vidieť naživo stredoveké upalovanie čarodejnice. Vyvrcholením bolo predstavenie Turci v podaní skupiny historického šermu Ricasso, ktorí aj napriek chladivému počasiu rozosmiali celé publikum s nezabudnuteľným scenárom plným humoru.

Ak sa ani vy neviete dočkať októbrovej Noci strachu a smiechu, vstupenky si môžete zakúpiť v predpredaji v Informačnom centre mesta Zvolen a v Espresse na Zámku. Začiatky vstupov ako aj ďalšie informácie nájdete TU.