Výstavné miestnosti Starej radnice na Námestí SNP vo Zvolene začali dýchať zvláštnou nostalgiou. Výstava obrazov tu na najbližšie obdobie zhmotní životné posolstvo zvolenského výtvarníka Jána Beljaka, ktorý 9. februára tohto roku podľahol ťažkej chorobe. Výstava nesie názov Čas, ktorý trvá.

Na vernisáži, ktorá sa konala 25. mája o štvrtej hodine poobede sa stretli nie len rodina a priatelia, ale aj všetci obdivovatelia prác tohto maliara, ktorý bol jedným zo zakladateľov známeho zvolenského zoskupenia Zvolenská sedmička. Na mieste si nepripomenuli len výtvarný talent umelca. V podaní Viery Žiakovej tu odznela autorova báseň Óda na život, ktorú autor napísal už zmierený so svojim osudom, a úvaha o svete, živote, umení a nazeraní na seba s názvom Smiech pred zrkadlom – obrazom.

Výtvarný talent zdedil tento umelec po starej mame a otcovi. Rozvíjať mu ho pomohlo súkromné štúdium u Dr. Kamhala a pobyt na Lidovej akadémií v Prahe. Neskôr absolvoval aj štúdium na Univerzite III. veku Mateja Bellu v Banskej Bystrici. Ako výtvarník sa venoval hlavne grafike, maľbe, kresbe, tvorbe plastík a fotografii.

Výstava prác Jána Beljaka potrvá do 30. júna a navštíviť ju môžete v priestoroch Starej radnice v bežných otváracích hodinách.