Ceny lístkov zvolenskej MHD mali zdražieť začiatkom júla, keď sa tak nestalo cena sa mala zmeniť začiatkom augusta. Väčšina občanov očakávala, že sa cena nakoniec nezmení, no od 1. septembra si na autobus z peňaženky vytiahneme viac.

Zmeny sa týkajú všetkých cestujúcich, aj keď v niektorých prípadoch prinesie nový tarifný systém aj výhody. Dospelá osoba a mladiství nad 15 rokov zaplatí z pôvodných 40 centov čipovou kartou 50 centov, pričom v hotovosti bude lístok zdražený na 60 centov. Žiaci a študenti do 26 rokov budú mať drahší iba lístok z čipovej karty, ktorý z 23 centov bude po novom stáť 27 centov, pri platení v hotovosti cena zostáva na 30 centoch. Zdražovanie lístkov sa najviac dotkne dôchodcov, ktorí si z čipovej karty nezaplatia 3 centy ale rovných 10 centov a v hotovosti cena lístka vzrástla z 10 na 20 centov. Ľudia so starobným dôchodkom budú mať lístok na čipovú kartu za 30 a v hotovosti za 40 centov a príjemcovia invalidných dôchodkov s výnimkou čiastočných invalidných dôchodkov a držitelia preukazu TŽP zaplatia z čipovej karty 15 a v hotovosti 20 centov.

Bezplatne sa zvolenskou MHD budú voziť deti do 6 rokov, rodič s dieťaťom v kočíku, policajti oblečený v uniforme ak vykonávajú službu, zdravotne postihnutí ľudia na invalidnom vozíku v ťažších prípadoch aj so sprievodcom a nevidiaci človek s vodiacim psom.