Od otvorenia prijali do domu ošetrovateľskej starostlivosti zvolenskej nemocnice 43 pacientov s priemernou dĺžkou hospitalizácie 23 dní. TASR to potvrdila Martina Pavliková, hovorkyňa skupiny Agel SK, pod ktorú nemocnica vo Zvolene patrí.

Pripomenula, že najkratšia hospitalizácia bola jeden deň a najdlhšia 80 dní. „Prijatí boli pacienti s chronickým i s neurologickým ochorením,“ spresnila s tým, že to bolo aj po chirurgickom zákroku. Boli to tiež ľudia s obmedzeným pohybom po úraze i v rehabilitačnom programe.

Dom ošetrovateľskej starostlivosti prevádzkuje nemocnica vo Zvolene od novembra minulého roka s kapacitou 18 lôžok. Aktuálne poskytujú nepretržitú ošetrovateľskú starostlivosť 17 pacientom. Zariadenie je určené pre tých, ktorí si vyžadujú nepretržitú starostlivosť.

Počas pobytu majú pacienti zabezpečené lekárske vizity, ošetrovanie rán, dekubitov i podávanie liekov. „Lôžka môže využiť napríklad aj rodina, ktorá sa o takéhoto klienta stará vlastnými silami a z akýchkoľvek dôvodov potrebuje krátkodobo zabezpečiť starostlivosť mimo domova,“ objasnila riaditeľka zvolenskej nemocnice Ľudmila Veselá.

Dom ošetrovateľskej starostlivosti je na treťom poschodí spoločného pavilónu internistických disciplín zvolenskej nemocnice.