Premiérový program očovských folklórnych kolektívov k 85. výročiu založenia miestnej folklórnej skupiny Očovan otvorí v piatok 12. augusta už 18. ročník festivalu Očovská folklórna hruda. Dvojdňové kultúrne podujatie sa uskutoční na tamojšom futbalovom štadióne a v Remeselnom dvore.

Ako informuje obec Očová, hlavný program bude v sobotu (13. 8.) v areáli štadióna, kde sa od 15.00 h uskutoční program detských folklórnych súborov z regiónu stredného Slovenska s názvom Poďte všetci zhora, zdola. Podvečer, od 16.30 h, sa predstavia dedinské folklórne skupiny s pásmom Pustite nás k slovu. Hosťom bude folklórny súbor Mikovice z Českej republiky.

Hudobno-spevácky program s názvom V tej očovskej krčmičky dá od 19.30 h priestor regionálnym ľudovým hudbám a sólistom. Program jubilujúcich súborov Bystrina z Banskej Bystrice a Marína zo Zvolena s názvom Všetko najlepšie ukončí o 21.00 h celé podujatie.

V Remeselnom dvore bude počas celého festivalu otvorená výstava očovských krojov a uskutočnia sa tam tiež programy detských kolektívov, hostí a očovských fujaristov.