Vo veľkokapacitnom očkovacom centre vo Zvolene nedávno začali s očkovaním detí. Počas prvého dňa oň prejavilo záujem viac ako 400 tínedžerov.

Po tom, čo Európska lieková agentúra schválila po vyhodnotení klinického skúšania očkovanie vekovej skupiny od 12 do 16 rokov, desiatky rodičov využili túto možnosť a v utorok 29. júna prišli dať svoje deti  zaočkovať vakcínou Comirnaty od spoločnosti Pfizer/Biontech. Zdravotnícky personál Nemocnice AGEL Zvolen podal vakcínu proti ochoreniu COVID-19 len za tento jeden deň 450 deťom. Veľkokapacitné očkovacie centrum nachádzajúce sa v budove Doprastavu zaočkovalo od marca takmer 27-tisíc ľudí.

„Nemocnica AGEL Zvolen a. s. sa teší zo záujmu rodičov o očkovanie detí. Nízka zaočkovanosť občanov regiónu nás spolu s informáciami o blížiacej sa tretej vlne, ktorá má byť výrazne infekčnejšia, dosť znepokojuje. Naďalej ponúkame svoje kapacity všetkým záujemcom o podanie vakcíny, súčasne však rešpektujeme dobrovoľnosť tohoto rozhodnutia,“ povedala riaditeľka zvolenskej nemocnice Ľudmila Veselá.

Budúci týždeň, presnejšie v utorok 6. júla, sa budú vo veľkokapacitnom očkovacom centre v Doprastave opäť očkovať deti. Vakcinovanie tínedžerov bude prebiehať v čase od 8.00 do 14.00 hod. Registrácia naň je možná prostredníctvom nasledujúcej webovej stránky.