Záujemcov o očkovanie sa proti ochoreniu COVID-19 neubúda, čoho dôkazom sú ďalšie termíny, ktoré sú k dispozícii. Bez nutnosti čakania, či registrácie vás zaočkujú v očkovacom centre, ale aj na sídlisku Západ.

Zaočkovanosť v meste Zvolen stále nepresiahla úroveň 45%, napriek tomu je však pravidelne desiatky záujemcov o možnosť očkovania bez registrácie. Samospráva tak naďalej poskytuje túto možnosť. K dvojdávkovej vakcíne Pfizer/BioNTech je možné dostať sa v očkovacom centre, na Hronskej ulici 1, v jedálni Doprastavu. V aktuálnom týždni je možné tak učiniť od utorka 24. augusta do štvrtka 26. augusta, vždy od 8:00 h do 14:00 h.

Mesto sa však snaží čo najviac priblížiť občanom mesta, čoho dôkazom bolo očkovanie na zvolenskom sídlisku Sekier, ktoré prebehlo počas uplynulej nedele 22. augusta. „Požiadala som o jednodávkovú vakcínu od spoločnosti Johnson & Johnson, aby sa ľudia nemuseli chodiť očkovať viackrát ako je nevyhnutné. Som vďačná pracovníkom BBSK za rýchlosť a veľkú ústretovosť, s ktorou pristúpili k našim požiadavkám,“ avizovala pred časom primátorka mesta, Lenka Balkovičová k možnosti zaočkovania sa jednodávkovou vakcínou.

Podobnú možnosť, a teda zaočkovať sa jednodávkovou vakcínou bude možné využiť v sobotu, 28. augusta v občianskom komunitnom centre OKO sídliacom v priestoroch ZŠ Námestie mládeže na sídlisku Západ, v čase medzi 12.00 h až 20.00 h. Počas jedného popoludnia je možné zaočkovať najviac 300 ľudí, v prípade veľkého záujmu je mesto pripravené požiadať Banskobystrický kraj o spoluprácu aj v ďalších termínoch.

Na očkovanie je potrebné priniesť si so sebou občiansky preukaz a preukaz poistenca, v prípade druhej dávky aj potvrdenie o zaočkovaní prvou dávkou. Personál zároveň prosí o dodržiavanie očkovacích časov a rešpektovanie pokynov pracovníkov očkovacích centier.