V rámci prehliadky „To najlepšie zo slovenského divadla vo Zvolene“ pod záštitou mesta Zvolen sa 2. mája v Dome kultúry ŽSR predstaví Robert Roth s oceneným predstavením Slovenského národného divadla HollyRoth, anebo Robert Roth spívá Jana Hollého mrzkoti a pomerkováňá.

Člen činohry SND Robert Roth, širokej verejnosti známy najmä ako hlas z reklám a dabingu, tentoraz naplno prejavil svoje umelecké nadanie o čom svedčí aj ocenenie DOSKY za najlepšiu inscenáciu roka 2010 a zisk Krištáľového krídla za rok 2010 v kategórií Divadlo a audiovizuálne umenie, kde porota ocenila najmä mimoriadny tvorivý prístup tohto herca k stvárneniu postavy. Režisér Rastislav Ballek sa v tomto prípade podujal spracovať život spisovateľa, prekladateľa a katolíckeho kňaza, ktorý sa podieľal na tvorbe tzv. bernolákovčiny, Jána Hollého. Divadelná inscenácia je monológom Roberta Rotha, kde postupne prezentuje divákom jazyk, myslenie a osud tohto významného slovenského dejateľa v konfrontácií súčasnosti. Ak viete oceniť kvalitné divadlo v ktorom sa snúbia prvky bizarnosti, jedinečnosti a tragikomédie, potom je to správna voľba práve pre vás.

Predstavenie HollyRoth dopĺňa trojlístok divadelných inscenácií z Bratislavy, ktoré sa v našom meste predstavia už v apríli a to Komunizmus a Na fašírky mi nesiahaj. Vstupenky na všetky predstavenia v rámci prehliadky si môžete zakúpiť už teraz v predpredaji Informačného centra na Námestí SNP vo Zvolene.