Umenie bolo, je a aj vždy bude neoddeliteľnou súčasťou spoločnosti. Moderná doba ho posunula na úplne inú úroveň. Súčasné umenie je rozmanité, krásne a zakaždým iné. Je všade okolo nás. Pouličné grafity, fotografie, obrazy, sochy, ale aj pieseň či báseň. Umelci vždy nájdu spôsob ako zaujať a osloviť spoločnosť. Dnes si predstavíme umenie, ktoré tvorí súčasť interiéru – obrazy na stenu. Inšpirujte sa spolu s nami a nájdite čaro, ktoré obrazy, ako hlavný bytový trend tohtoročnej sezóny, ponúkajú. 

V hlavnej úlohe – obrazy na stenu

Izbové dekorácie ako obrazy, plagáty alebo tapety na stenu sú skvelým nástrojom ako vytvoriť pekné bývanie s vlastným charakterom. Tohtoročným trendom sú atraktívne obrazy na stenu s moderným dizajnom.

Umelci na obrazoch rozprávajú svoj vlastný príbeh a vďaka tomu váš domov obohatia a vdýchnu mu pôvab, jedinečnosť a osobité kúzlo. Obrazy na korku, na plátne alebo aj luxusné obrazy na skle zohrávajú v modernom interiéri kľúčovú úlohu. Novinkou sú obrazy mapa sveta na korku, ktoré zaujmú už na prvý pohľad každého cestovateľa. Najčastejšie sa však stretnete s obrazmi potiahnutými na plátne. Aké motívy sú momentálne v kurze?

Realistické obrazy

Obývačka je priestor nekonečných možností a práve v nej najviac vyniknú realistické obrazy vašich obľúbených miest. Obrazy na stenu v štýle panorámy populárnych veľkomiest ako je New York, Londýn alebo najnavštevovanejších turistických atrakcií akými sú Eiffelovka, Tower Bridge, slávny kanál v Benátkach ohúria každého hosťa.

Skrášlite váš interiér umeleckým skvostam akým je aj impozantný a veľmi populárny obraz New York vo všetkých svojich podobách. Jeho realistické zobrazenie dokonale zapadne do konceptu moderného bývania v industriálnom štýle, ale ak je vášmu srdcu bližší hygge alebo škandinávsky štýl, jednoznačne zvoľte realistické obrazy s prírodným motívom.

Abstrakcia – nestarnúci trend v modernom interiéri

Abstraktné umenie je už niekoľko desaťročí súčasťou nekonvenčného interiéru. V obrazoch s abstraktným dizajnom umelci vyjadrujú svoje názory, nálady a emócie. Dajte šancu moderným obrazom s abstraktným motívom a sami uvidíte ako rafinovane pretvoria obyčajný priestor na neobyčajný interiér tisícich odtieňov.

Prírodný motív stále kraľuje

Ľudia čoraz viac vyhľadávajú kontakt s prírodou. Milujú pokoj a relax, ktoré príroda ponúka. Čo tak si priniesť prírodné krásy rovno domov? Obklopte sa doma niečím, čo vám vyčaruje úsmev na tvári. Obrazy na stenu s prírodným motívom kraľujú v rebríčku obľúbenosti už niekoľko sezón. Rozkvitnutá lúka plná pestrofarebných kvetov, romantický západ slnka, piesočnaté pláže, majestátne vodopády alebo mohutné veľhory. To všetko môžete mať vo vašej spálni, kuchyni alebo obývačke. Prírodný motív nabije váš domov pozitívnymi vibráciami a ulahodí oku každému interiérovému fajnšmekrovi.

Čiernobiela klasika

Čiernobiele obrazy s puncom originality predstavujú nadčasovú klasiku, ktorá zapadne do každého interiéru aj štýlu. Čiernobiele abstraktné umenie alebo autentické motívy v čiernobielom prevedení zaujmú nejedného milovníka umenia. Čiernobiele obrazy prinášajú do bývania istú dávku nostalgie, tajomna a elegancie. Ak ste fanúšikovia minimalizmu, vintage, industriálneho alebo škandinávskeho štýlu čiernobiele obrazy sú pre vaše nové a pekné bývanie to pravé orechové.

Geometrické tvary sú IN nielen v módnych outfitoch

Štvorce, trojuholníky, kruhy a ich 3D dizajn sa stali hitom tohtoročnej sezóny. Dizajnéri, ktorí v svojich obrazoch využili originálne geometrické tvary vniesli do obrazu voľnosť a eleganciu. Detailne prepracovaný 3D efekt dokáže poriadne zamávať s našimi zmyslami a farebné geometrické vzorce naplno zamestnajú našu predstavivosť. Najefektívnejšiu súhru môžete pozorovať v obrazoch, kde prevláda dokonalý mix abstrakcie s geometrickými vzorcami.

Atraktívne Feng Shui motívy

Poznáte staré čínske umenie Feng Shui? Feng Shui, vietor a voda, je starodávna čínska filozofia, ktorá pomáha ľuďom na celom svete vytvoriť atraktívne bývanie plné harmónie a pozitívneho čchi. Pravidlá tejto filozofie dbajú na to, aby v interiéri voľne prúdila pozitívna energia. Feng Shui má za úlohu nastoliť v bývaní rovnováhu a prilákať hojnosť, prosperitu, zdravie a dobré vibrácie. Chceli by ste si vytvoriť pekné bývanie podľa pravidiel Feng Shui? Nemusíte hneď renovovať celý byt. Vyskúšajte atraktívne obrazy s Feng Shui motívom. Najobľúbenejšie sú obrazy Mandala, realistické obrazy so zen prvkami a populárne obrazy s motívom – strom života.