Obnova školského internátu na Ulici Jána Švermu vo Zvolene pokračuje, v súčasnosti vymieňajú vykurovaciu sústavu a svietidlá. TASR to potvrdila Lenka Štepáneková, hovorkyňa Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK), ktorý je zriaďovateľ.

Pripomenula, že s rekonštrukciou objektov pre zníženie energetickej náročnosti internátu začali vlani v septembri.

„Súčasťou prác je zateplenie budov, výmena strešnej krytiny, zateplenie stropov, výmena okien, svietidiel a vykurovacej sústavy,“ zhrnula. Doplnila, že ukončenie prác je naplánované na august a cena po súťaži bola 768.000 eur s DPH. Podľa nej však nie je konečná. Počas prác, ktoré zatiaľ nie sú ukončené, sa hodnota zvýšila pre rast cien stavebných materiálov.

Hovorkyňa poznamenala, že v najbližších dňoch začnú so sanáciou obvodových múrov a rekonštrukciou anglických dvorcov v objekte internátu. „Cena za tieto práce je 539.965 eur s DPH,“ zdôraznila.

Ako dodala, rekonštrukcia internátu v takomto rozsahu je prvýkrát po 60 rokoch od jeho postavenia. „V minulosti robili len menšie rekonštrukčné práce, ako modernizáciu kotolne a sociálnych zariadení, postupnú výmenu okien, rekonštrukciu elektroinštalácie či kuchyne,“ ukončila.