Milovníci divadla si v najbližšom čase budú môcť vychutnať na známom portáli obľúbené inscenácie Divadla Jozefa Gregora Tajovského. Ich sledovanie bude dostupné z akéhokoľvek miesta na svete.

Medzi prvé inscenácie zaradené do ponuky patrí rozprávka O troch krásach sveta a romantická dráma o úskaliach ľúbostných hier S láskou sa nezahráva. Nasledovať budú aj ďalšie záznamy vybraných inscenácií DJGT. Špeciálna online premiéra čaká dve nanovo natočené inscenácie. Svet (podľa) Urbana a Mandragora patria k diváckym hitom a ich nové profesionálne natočenie zohľadnilo zámer uviesť ich v online priestore.

Portál NAVSTEVNIK.ONLINE prevádzkovaný Národným osvetovým centrom prináša kultúrne podujatia spôsobom podobným návšteve kultúrneho stánku. Podujatie sa začína v naplánovanom čase a návštevník si môže zakúpiť e-vstupenku na vyhovujúci termín. S unikátnym kódom sa následne prihlási z akéhokoľvek miesta na svete na sledovanie v čase trvania podujatia, pričom ho bude môcť sledovať od začiatku do konca.

Cena e-vstupenky na každé podujatie je uvedená priamo pri predstavení. Pre podporovateľov umenia je dostupná aj možnosť vybrať si „donorskú vstupenku“, ktorá vyššou cenou podporuje danú kultúrnu inštitúciu. Divadlo J. G. Tajovského zároveň aj naďalej bezplatne poskytuje širokej diváckej verejnosti vlastný autorský obsah na YouTube kanáli, podcastových platformách a sociálnych sieťach divadla.