inlinedniCesty neďalekej Banskej Bystrice už čoskoro ovládnu inline korčuliari z blízkeho i ďalekého okolia. Tamojšie obchodné centrum Europa totiž na polovicu júla naplánovalo zaujímavú inline akciu. Popri bohatom programe, ktorý je pre návštevníkov pripravený, sa bude možné zapojiť aj do historicky prvého pelotónu inline korčuliarov v Banskej Bystrici. Jeho štart je naplánovaný na 18. júla.

Inline dni sa v meste pod Urpínom začnú už v piatok 17. júla. „Počas obidvoch dní sa návštevníci môžu tešiť na bohatý program, ktorý začne vždy o desiatej hodine a potrvá až do večera. V priestoroch obchodného centra bude vybudovaná obrovská inline plocha na korčuľovanie, kde budú prebiehať workshopy a exhibície freestyle slalomu. Pripravená je tiež špeciálna Roller disco a inštruktori pre deti aj dospelých,“ hovorí Viktor Maceják, Event coordinator Europa SC. V priestoroch centra si bude navyše možné počas celej akcie bezplatne zapožičať kolieskové korčule.

Spomínaný korčuliarsky pelotón sa na cestu vydá v sobotu podvečer. Spred bystrickej Europy vyštartuje presne o osemnástej hodine. Organizátori pripravili okruh dlhý 5,5 km, ktorý povedie cez Štadlerovo nábrežie, Národnú ulicu, Štefánikovo nábrežie až k železničnej stanici. Pri stanici sa pelotón na kruhovom objazde otočí a vráti popri Hrone naspäť k Europe. Všetci, ktorí sa chcú do pelotónu zapojiť, sa však musia najskôr zaregistrovať.

1Môžu tak urobiť aj teraz, pretože registrácia prebieha už v týchto dňoch, navyše je bezplatná. Cez internet funguje do 16. júla, oneskorenci však budú mať ešte možnosť zaregistrovať sa aj priamo na mieste, počas podujatia. „Ani menej zdatní korčuliari nemusia mať obavy a môžu sa do pelotónu pokojne zapojiť. Profil trasy je prevažne rovinatý, navyše sa nebude merať čas,“ dodáva Viktor Maceják.

Atmosféru spríjemnia tiež vystúpenia bystrických kapiel Hitband a Rock Reunion. Pre jedného z účastníkov pelotónu je navyše pripravená odmena v podobe skútra Peugeot od spoločnosti Lion car. Jeho nový majiteľ bude vyžrebovaný v priebehu spomínaných koncertov.