Začiatok júla sa vo Zvolene znovu ponesie v znamení súboja o putovný pohár MFK Zvolen. Futbalové zápasy sa odohrajú počas prvej júlovej soboty, 6. júla. 

Futbalová konkurencia narastala zo dňa na deň, a tak vo štvrtom ročníku O putovný pohár MFK Zvolen bude celkovo zápasiť jedenásť futbalových tímov. Ako prvé sa na turnaj prihlásili mužstvá MFK Zvolen A, MFK Zvolen Junior, Futbalito Zvolen, Paralympiacos Hriňová, Xanto team Zvolen, Fitplaváreň Levice a Capitol Levice.

Medzi prvými prihlásenými bolo aj družstvo Hurricane Bardejov, avšak svoju prihlášku na turnaj muselo stiahnuť, a to kvôli zraneniu vedúceho mužstva. Ďalej budú zápasiť i futbalisti z tímov Zlepenci Levice či Undertakers Košice. Na poslednú chvíľu svoje prihlášky stihli podať ešte družstvá Detroit Zvolen a Kings Ladzany.

Futbalisti si svoje sily zmerajú opäť na umelej tráve štadióna MFK. Samotný turnaj odštartuje o 9-tej hodine, pričom meno víťazného tímu by sme mali poznať okolo ôsmej hodiny večer. Vlani sa putovný pohár podarilo získať družstvu Paralympiacos Hriňová a svoj titul víťazov si budú môcť znovu obhájiť aj tento rok.  Pre víťazov, ako aj ocenených jednotlivcov si organizátori pripravili originálne diplomy, poháre, medaily a plakety.