Neďaleko Krupiny, v dňoch 22. až 24. júla, organizujú mladí ľudia z občianskeho združenia Zvukopriestor nultý ročník festivalu Cesta srdca. V lone Krupinskej planiny blízko obce Litava sa stretnú tí, ktorí chcú oslavovať tvorivosť.

Cieľom festivalu Cesta Srdca je oceniť ľudí, ktorí pôsobia v neziskových organizáciách. Tých, ktorí sú aktívni v podpore menšinových skupín, venujú sa deťom a starším ľuďom, ochrane zvierat, biotopov. Podporujú ľudí na ceste k zdravšiemu a plnohodnotnému životu i osobnému rastu. Festival umožní návštevníkom spoznať a zažiť zaujímavých tvorcov a projekty z celého Slovenska. Ľuďom, ktorí radi tvoria, tak poskytne možnosť prezentácie ich aktivít a prepojenie s rovnako zmýšľajúcimi ľuďmi.

Na festivale Cesta srdca sa predstavia rôzne hudobné zoskupenia. Tešiť sa už teraz môžete na vokálnu skupinu Neha!, celosvetovo oceňovanú world music speváčku Ildikó Kali, jedinečnú ethno-punk speváčku Meluzínu, na ambientný projekt Alapastel, či kapelu Prastrom, ale aj na mnohých ďalších umelcov. Festival tiež prinesie širokú škálu workshopov a prednášok. Účastníci budú mať príležitosť vyskúšať si cigánske tance, základy kresby, no nebude chýbať ani ranná yoga. Pre detských návštevníkov sú pripravené pohybové aj umelecké aktivity. Počas celého festivalu bude prebiehať skupinová výstava viacerých autorov fotografií a malieb. Zároveň budú k dispozícii predajné miesta lokálneho umenia alebo iných ručne vyrábaných výrobkov, ako aj čajovňa. Na festivale bude servírovaná vegetariánska strava a nebudú sa predávať alkoholické nápoje.

Festival je tu pre všetkých, v ktorých sa prebudil záujem o zmenu životného štýlu, rozšírenie obzorov a skúseností. Pre všetkých, ktorí sa vydali na cestu srdca alebo na nej plánujú urobiť ďalšie kroky.

Prijmite pozvanie organizátorov na tri nevšedné dni v krásnom prostredí litavských lúk Krupinskej planiny. Festival Cesta srdcom sa koná 22. až 24. júla. Bližšie informácie nájdete tu.

Tento festival z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.