TS DJGT (Uršuľa Ferenčuková) | 12.1.2015

Nový rok láka aj do Divadla J. G. Tajovského

Divadlo J. G. Tajovského vo Zvolene má v novom kalendárnom roku pripravené lákavé ponuky pre divákov.

Pre študentov, a to nielen pre tých, ktorých čakajú maturity, má DJGT pripravené pútavé predstavenia a to DIVADLO V KOCKE netradične vtipný pohľad na dejiny divadla a  poetická a emotívna inscenácia NA KONCI… priblíži život a dielo patróna divadla Tajovského. V hlavnej úlohe sa predstaví Daniel Výrostek, ktorý za túto postavu získal Cenu Literárneho fondu. DJGT ponúka študentom aj možnosť besedy s tvorcami po predstavení.

Víkend s divadlom

Dobre rozohrana partia divadlo j. g. tajovskeho zvolenNa základe záujmu divákov vidieť predstavenia aj cez víkend zaradilo DJGT do programu aj víkendovú ponuku

V sobotu 17. januára o 18.30 predstavenie vynikajúcej úsmevnej komédie zo súčasnosti DOBRE ROZOHRANÁ PARTIA. Nedeľa 18. januára zas bude patriť deťom a rozprávke TRI PRASIATKA.

Koncom januára usporadúva DJGT po dvoch rokoch opäť internú prehliadku inscenácií. Je prístupná širokej verejnosti, zúčastnia sa jej však aj hodnotitelia z radov teatrológov a divadelníkov. Program prehliadky je uverejnený na www.djgt.sk.

Hosťom mesiaca je Divadlo Jána Palárika Trnava a ich komédia z hereckého prostredia HERCI SÚ UNAVENÍ, ktorú odohrajú vo Zvolene dňa 21. januára o 18.30.

Hneď po novom roku začali v DJGT skúšky novej inscenácie CELEBRITY s.r.o. Komédia súčasného českého dramatika Antonína Procházku prináša aktuálny pohľad do televízie počas nakrúcania nekonečného seriálu. Zákulisné vzťahy medzi hercami i štábom ukazujú v humornom svetle pravú tvár mediálneho biznisu aj takzvaných celebrít. Koleso prekvapivých zápletiek s kriminálnym akcentom sa krúti čoraz rýchlejšie a cesta za zábavou sa môže začať. Na premiéru v réžii Martina Kákoša sa môžu diváci tešiť v piatok 6. marca.