Pôvodné termálne kúpalisko v Kováčovej vzniklo už v roku 1969. Od svojho vzniku sa tešilo veľkej obľube návštevníkov. Nie len preto, lebo voda v bazénoch je termálna a liečivá, ale aj preto, lebo celý areál je príjemný, plný ihličnatých aj listnatých stromov, pod ktorými nájdu návštevníci úkryt pred páliacim slnkom.

Holidaypark aquapark Kovacova | BBonline.sk, ZVonline.skObec Kováčová je na Slovensku dosť známa, najmä vďaka Národnému rehabilitačnému centru, Kúpeľom Kováčová a termálnemu kúpalisku, dnes Holidayparku Kováčová. Všetky tieto zariadenia existujú vďaka liečivým účinkom kováčovskej vody. Tá tu bola objavená v roku 1898 celkom neplánovane počas prieskumných vrtov spoločnosti Unionka.  Vo vrte v Kováčovej sa objavila voda a netrvalo dlho, kým miestni obyvatelia zistili, že pobyt vo vode im pomáha zmierňovať problémy s pohybovým ústrojenstvom. Rozvoj kúpeľníctva v obci začal v roku 1964, kedy vznikol vrt K1. Ten v roku 1983 nahradil vrt K2, ktorý slúži do dnes a termálna liečivá voda z neho sa používa aj v bazénoch Holidayparku Kováčová.

Pôvodné termálne kúpalisko bolo návštevníkom k dispozícii len počas letnej sezóny. V auguste roku 2013 bol otvorený nový celoročný areál, ktorý vznikol čiastočným prebudovaním pôvodného kúpaliska. V prvej fáze bola vybudovaná celoročná krytá časť a vonkajšia nová časť. Samozrejme nechýba zázemie pre celoročnú prevádzku, nová vstupná hala, šatne a celoročná reštaurácia.

Holidaypark aquapark Kovacova | BBonline.sk, ZVonline.skPred letnou sezónou 2014 sa zrealizovala ďalšia fáza modernizácie areálu – na mieste pôvodného vonkajšieho detského bazéna boli vybudované dva nové moderné antikorové bazény s vodnými atrakciami. Táto investícia sa ukázala ako dobrá voľba, pretože pritiahla do areálu rodiny s tými najmenšími deťmi.

Prevádzkovateľ Holidayparku Kováčová sa netají tým, že rodiny s malými deťmi sú klientela, na ktorú sa chcú orientovať. Okrem nového vonkajšieho detského areálu, ktorý je k dispozícii počas letnej sezóny, je tu pre deti aj krytý celoročný detský bazén. A ako uvádza Zuzana Jóbová z Holidayparku Kováčová: „aby sa deti u nás zabavili, máme pre ne pripravený každý víkend bohatý animačný program, ktorý býva rôzne tematicky zameraný. Tento víkend sme napríklad mali tvorivé dielničky, počas ktorých mohli deti priamo pri bazéne vyrobiť malý darček pre svoje maminy. V sobotu 16.5. je zase pre deti pripravená bublinová show a víkend na to, v sobotu 23.5., bude detská škola žonglovania“.

Ako dodala Zuzana Jóbová, aj v tejto letnej sezóne sa môžu návštevníci tešiť na novinky, o ktorých bude Holidaypark Kováčová čoskoro informovať.