TS DJGT Zvolen (Uršuľa Ferenčuková) | 15.1.2017

Novoročné pozvánky do zvolenského divadla

Divadlo J. G. Tajovského vo Zvolene pozýva aj novom roku do magického sveta za oponou. Pre divákov má pripravené viaceré zaujímavé ponuky.

Program januárových a februárových predstavení je už zverejnený. Vybrať si môžete hry s najrôznejším emočným nábojom – od komédií, ktoré bodovali aj v diváckej ankete Motýľ, až po silné drámy. K nim patrí Denník Anny Frankovej, ktorý zarezonoval na celoslovenskej úrovni alebo poetický Svet (podľa) Urbana, ktorý bude mať vo februári už 70. reprízu.

orol-tatransky-djgtPríťažlivý pohľad na osobnosť Ľudovíta Štúra prinesie inscenácia Orol Tatranský, ktorú divadlo opäť zaraďuje do ponuky a prvé predstavenie je naplánované presne na valentínsky večer 14. februára.

Deti môžu popri najnovšej rozprávke Smelý zajko navštíviť i obľúbené Tri prasiatka. Hosťom mesiaca január je Divadlo Aréna a v mesiaci február zas SKD Martin, ktoré v sobotu 11. februára odohrá inscenáciu Vtedy v Bratislave s excelentnou Janou Oľhovou v hlavnej postave.

Na prelome mesiacov január a február pozvalo DJGT hodnotiteľov a teatrológov na Internú prehliadku inscenácií DJGT. V rámci troch dní navštívia spolu s diváckou verejnosťou inscenácie Sliepka, Smelý Zajko, Zajatec vlastného príbehu, Denník Anny Frankovej a Charleyho teta. V koncentrovanej podobe tak spoznajú a zreflektujú časť tvorby zvolenského divadla.

Záver kalendárneho roku 2016 bol pre DJGT výnimočný. Na koncoročných piatich vypredaných predstaveniach vládla vynikajúca sviatočná atmosféra. V jej znamení vstupuje divadlo aj do roku 2017, pričom priazeň a dôveru divákov považuje za najväčší dar.